fbpx

TRENING MENTALNY – jak osiągnąć max możliwości ?

Serce treningu mentalnego = Osiąganie maksimum możliwości.

 

Podczas wyzwania, meczu lub walki – lub jakiejkolwiek stresowej sytuacji, zamiast tracić kontrolę, musisz nauczyć się wykorzystywać tę energię. Musisz zamienić się w uśmiechniętego zabójce i pokierować swoją energią. Pozwól, żeby pomogła Ci w rozwiązaniu problemu. Jeżeli stracisz kontrolę nad energią, wygra twój przeciwnik.

 

Czasami słowa są niepotrzebne. Wystarczy kontakt wzrokowy, żeby jeden z przeciwników stał się drapieżnikiem, a drugi ofiarą jeden zabójcą, a drugi jego kolejnym trofeum. Wszystko dzieje się na podświadomym poziomie komunikacji.

 

Wtedy można już wygrać walkę lub mecz przed wyjściem na ring lub boisko i tak właśnie się dzieje.  Wygrywa się przed wejściem na ring.(boisko)

 

Sztuka treningu mentalnego.

 

W sporcie trening mentalny jest nazywany nauką sukcesu. Sztuka treningu mentalnego pomaga osiągnąć wyższy poziom wydajności i odnosić większe sukcesy sportowe oraz osobiste.

 

Zawsze, gdy w coś się angażujesz, musisz radzić sobie z mieszanką myśli, energii i z samym wydarzeniem. Emocje, które wywołuje ta mieszanka, mają wpływ na twoje działania. Jeżeli za sprawą tej mieszanki na wierzch wypłyną niepożądane emocje, takie jak zdenerwowanie, gniew czy strach, Wojownik, Mistrz musi umiejętnie wykorzystać posiadaną wiedzę, a także dostępne narzędzia i techniki, żeby jego wydajność na tym nie ucierpiała.

 

Jest coś, z czym mistrzowie wspaniale sobie radzą i coś, czego każdy powinien się nauczyć, ale tylko Ci, którzy będą konsekwentnie prowadzić trening mentalny i stale poprawiać swoje wyniki, będą mogli się cieszyć korzyściami tego treningu i odnosić coraz większe sukcesy.

 

Im bardziej wierzysz w siebie, im bogatszy dialog wewnętrzny prowadzisz i im lepsza jest twoja postawa, skupienie i klimat umysłowy w chwili rozpoczęcia wyzwania, w tym lepszej sytuacji będziesz, gdy mieszanka wydarzenia i energii zacznie na ciebie wpływać.

 

Wojownik, Mistrz, który rozumie, jaki jest jego cel w kategoriach idealnego klimatu mentalnego oraz posiada odpowiednią wiedzę, narzędzia i techniki potrzebne do osiągnięcia tego celu, jest w stanie poprawić swoją wydajność we wszystkich jej aspektach.

 

Najważniejsze jest to, żeby zrozumieć :  Wszystko, co się dzieje w Twojej głowie ma istotny wpływ na to, jakie wyniki osiągniesz.

 

Nigdy nie należy patrzeć tam, dokąd nie chcemy iść.

 

To oznacza, że energia płynie za uwagą, czyli jeśli skupiasz się na negatywach i skupiasz się na porażce. Wysyłasz i tracisz energię właśnie w tą stronę. Patrzeć znaczy skupiać się i kierować energię właśnie w tamtą stronę, czyli trzeba patrzeć w stronę zwycięstwa, i patrzeć na pozytywy i skupiać się tylko na swoich mocnych stronach i zaletach.

 

Największy wpływ na rezultaty. Naszych działań ma stan naszego umysłu.

 

Większość sportowców zdaje sobie sprawę, że ich wyniki zależą przede wszystkim od aktualnego stanu ich umysłu.

 

Różnica pomiędzy doskonałymi a przeciętnymi wynikami sprowadza się głównie do stanu umysłu. Gdy człowiek osiągnie określony poziom umiejętności, jego wyniki zaczynają zależeć w głównej mierze od stanu jego umysłu. Im lepsze są jego umiejętności mentalne, tym większą ma efektywność, a co za tym idzie tym lepsze wyniki osiąga.

 

Mistrzowie sportu wiedzą, że pracując nad własnym umysłem, każdy człowiek może się nauczyć, jak utrzymywać koncentrację, skupić się na celu i motywować się do odnoszenia sukcesów, a także lepiej radzić sobie zarówno z chwilowymi przeszkodami, jak i z poważnymi przeciwnościami.

 

Wojownik rozumie, że czas, który poświęca na trening mentalny, zwróci mu się w postaci lepszych wyników, czasami bardzo szybko. Wojownik Mistrz uczy się stosować techniki, które pomagają mu pokonać ograniczenia narzucone przez jego własny umysł tak, aby mógł wejść na następny poziom wydajności, w nieprzypadkowy sposób, lecz na drodze świadomego wyboru, a potem na następny i kolejny.

 

Skuteczne techniki trenowania umysłu są proste do zastosowania i mogą szybko przynosić rezultaty.

 

Złe nastawienie może kosztować cię wszystko. To wpłynie nie tylko na twoje samopoczucie, ale również na twoje działania.

 

Wojownik, Mistrz Uczy się, jak kontrolować swój wewnętrzny, mentalny klimat. Właściwe nastawienie pomaga mu przejąć tę kontrolę poprzez wykreowanie atmosfery oczekiwania na sukces. Odpowiednie podejście daje mu siłę do podjęcia potrzebnych działań i skupienia się na rzeczach, które należy zrobić. Właściwe nastawienie może wszystko zmienić.

 

Dobre nastawienie, pozytywne podejście budzi optymizm i rodzi pozytywną energię. A pozytywna energia dużo bardziej pomaga osiągnąć pożądane rezultaty niż negatywna. Wojownicy, którzy mają negatywne nastawienie, stają się ofiarami własnej postawy. Przegrywają, bo negatywność odbiera im siłę i pasję. Zwycięstwo jest mocno związane z pozytywnym nastawieniem.

 

Praca nad pozytywnym nastawieniem pomaga przetrwać trudny okres. Pozytywne podejście pomaga stworzyć okazję do wielkiego powrotu i ułatwia osiąganie wspaniałych wyników. Ono nigdy nie działa przeciwko Tobie. Negatywne nastawienie zawsze znajdzie sposób, żeby zadziałać na twoją niekorzyść. Jeżeli ktoś pomimo negatywnego podejścia zdoła odnieść zwycięstwo, to zawsze oznacza, że przy dobrym nastawieniu mógłby osiągnąć jeszcze więcej.

 

Musisz dopilnować, żeby Twój dialog wewnętrzny był zawsze pozytywny .Zachowaj pozytywne nastawienie. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na to co chcesz osiągnąć potraktuj własne uczucia z odwagą i determinacją.Nigdy nie pozwalaj, żeby negatywne nastawienie powstrzymało Cię przed osiągnięciem takiego poziomu osobistego sukcesu, który znajduje się w zasięgu Twoich możliwości.

 

Nigdy nie obwiniaj się za porażkę, z każdej przegranej możesz wyciągnąć dla siebie coś pozytywnego, nawet z negatywnej sytuacji. Zawsze możesz się czegoś nauczyć.

 

Twój umysł ma moc spojrzenia na sytuację z zupełnie innej perspektywy.

 

Możesz się martwić i daj sobie na to 5 minut. Ale później podejmij decyzję, gdy ten czas upłynie, świadomą decyzję, żeby potraktować to doświadczenie jako okazję do lepszego zrozumienia, jak poprawić swój styl gry. Zobacz sytuację z innej perspektywy.

 

Kontrola umysłu zaczyna się od decyzji.

Po prostu zadecyduj, że twoje nastawienie będzie pozytywne. To nie zawsze jest proste, wymaga podjęcia świadomej decyzji, spojrzenia na sytuację z nowej perspektywy. Mistrzowie to potrafią Ty również.

 

Wojownik, Mistrz rozumie, że złe nastawienie może go kosztować wszystko, ponieważ wpływa nie tylko na jego samopoczucie, ale również na działania.

 

 

Zyskanie przewagi mentalnej. Psychologowie sportu analizują metody działania wybitnych sportowców. Jedno z najbardziej przełomowych odkryć potwierdzone przez liczne badania Mistrzów sportu mówi, że jeśli weźmiemy grupę sportowców o takim samym stopniu umiejętności i przeprowadzimy z niektórymi z nich trening mentalny, a z pozostałymi nie, to Ci pierwsi będą zawsze osiągać lepsze wyniki od drugich. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Sportowcy, którzy używają umiejętności nabytych podczas treningu mentalnego zyskują przewagę mentalną.

 

Wyobraź sobie 2 samurajów w walce jeden i drugi jest tak samo przygotowany fizycznie i technicznie. Ale jeden z nich jest dużo lepiej wytrenowany mentalnie. Jak myślisz, który samuraj wygra?

 

Zyskanie przewagi mentalnej. 

 

Czy pamiętasz takiego piłkarza jak Pele?

 

Wszyscy kibice czuli ogromny podziw do tego wybitnego piłkarza, ponieważ bez trudu lawirował między zawodnikami przeciwnej drużyny, stosując różne zmyłki i sztuczki wciąż utrzymując przy sobie piłkę, która wydawała się jakby przyklejona do jego stóp. Aż do momentu, gdy pozwolił jej przelecieć między słupkami bramki.

 

Pele , pochwalił się w pewnym wywiadzie, że według niego kluczowy wpływ na zwycięstwo mają entuzjazm i przewaga mentalna.

 

Pele miał bardzo ciekawą rutynę, którą praktykował przed każdym meczem. Przychodził do szatni około godziny wcześniej niż pozostali zawodnicy i tam szukał jakiejś ławki. W kącie kładł się na niej, podkładał pod głowę ręcznik i zakrywał oczy.

 

Oczami wyobraźni oglądał film, w którym on sam grał główną rolę. Wyobrażał sobie siebie jako dziecko, które gra w piłkę nożną na plaży w Brazylii. Pozwalał, żeby ten film przywoływał cudowne wspomnienia piasku, ciepłego słońca, ogrzewającego jego plecy i bryzę oceanu. Przypominał sobie z całą intensywnością radość z grania w piłkę i przyjemność, jaką dawało mu to zajęcie. Zanurzał się całkowicie w miłości do tego sportu, ożywiając w myślach radosne wspomnienia z dzieciństwa. Starał się naprawdę to poczuć.

 

Krótko mówiąc, przed każdym meczem pele dokładał starań. Aby poczuć czystą i prawdziwą miłość do piłki nożnej.

 

Potem robił skok w czasie i przypominał sobie niektóre ze swoich najwspanialszych momentów w meczach z drużynami z całego świata. Starał się intensywnie poczuć radość ze zwycięstwa i pławić się w niej wciąż na nowo. Pele twierdził, że powrót do emocji i obrazów z przeszłości był dla niego bardzo ważny. Dopiero później przechodził do wyobrażania sobie siebie w szczytowej formie podczas meczu który miał się zaraz rozpocząć.

 

Na koniec wizualizacji widział siebie, jakim chciał się za chwilę stać. Wyobrażał sobie, że jest w szczytowej formie. Umiejętnie lawiruje z piłką między przeciwnikami i strzela gole. Tym pozytywnym obrazom towarzyszyły silne uczucia, radości i triumfu. Pele wyobrażał sobie mecz jeszcze przed jego rozpoczęciem wraz z całą jego otoczką, tłumem kibiców, atmosferą, boiskiem i jego własną drużyną i drużyną przeciwników. Widział samego siebie niepokonanego i w mistrzowskiej formie. Zawsze przy tym pamiętał, że nie chodzi tylko o wyobrażanie sobie pozytywnych sytuacji, ale również o poczucie emocji towarzyszących zwycięstwu. Pele podkreślał wyraźnie, że zawsze starał się mocno poczuć to wszystko, co sobie wyobrażał.

 

Relaks i wprawienie się w odpowiedni nastrój zabierały piłkarzowi tylko około pół godziny potem wykonywał ćwiczenia rozciągające, żeby przygotować mięśnie na pracę, którą niedługo miały wykonać. Podczas rozciągania był już całkowicie rozluźniony, ponieważ jego umysł był nastawiony na zwycięstwo w momencie, gdy Pele wybiegał na stadion, był niemalże niepokonany. Zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym był gotowy na zwycięstwo. Nikt nie mógł go powstrzymać.

 

Pele podczas podczas tej rozmowy.Wyjaśnia dokładnie, co zrobić, żeby zyskać coś, co jego zdaniem było kluczem do zwycięstwa. Entuzjazm i przewagę mentalną.

 

Ty jako sportowiec lub drużyna sportowa powinniście iść za przykładem Pelego. Stworzyć w swojej głowie miejsce, do którego będzie można udać się przed każdym ważnym wydarzeniem meczem, walką. Tam gdzie, będziesz, będziecie mogli wspominać, wyobrażać sobie, odczuwać i przygotowywać się do wydarzenia dokładnie tak samo jak Pele. To ma być miejsce, w którym człowiek na nowo wspomina swoje zwycięskie chwile. To tutaj w pełni odczuwa radość i przyjemność z uprawiania ulubionego sportu i czuje faktyczną radość ze zwycięstwa. A przede wszystkim przygotowuje swój umysł do walki i zyskuje przewagę mentalną nad przeciwnikiem, zanim jeszcze stanie z nim w szranki.

 

Na przykład dla sportowców, którzy dopiero zaczynają karierę i nie mają na swoim koncie jeszcze zbyt wielu zwycięstw, które mogliby sobie przypominać. Mam radę, udawajcie, że wygraliście, a potem spójrzcie sami na siebie, jakby rzeczywiście tak się stało. W końcu to wasza wizualizacja. Jesteście reżyserami, producentami tego filmu, jego wydawcami i scenarzystami, a im więcej wyobraźni, włożycie w jego realizację, tym lepiej. Dodajcie do tego wszystkiego jeszcze trochę entuzjazmu, a będziecie mieć 2 kluczowe elementy zwycięskiej formuły Pelego. Ważne jest również, aby wyobrazić sobie sytuację, w których pokonujecie przeciwności i zachowujecie spokój w obliczu niesprzyjających okoliczności. To nie jest to samo, co arogancja, choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, w ten sposób zwiększycie swoją pewność siebie, a ta jest kluczowym elementem każdego wielkiego osiągnięcia.

 

Zastosuj tę samą rutynę, którą praktykował Pęle. Połącz relaksację z wizualizacją, odczuwanie emocji, entuzjazmem i dodaj do swojej standardowej rutyny przed walką lub meczem, aby zyskać przewagę mentalną i wzmocnić swoją pewność siebie jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeden z najwybitniejszych sportowców na świecie, wyjawił Ci dokładnie, jak przygotowywał się do każdego meczu.

 

Pamiętaj, musisz wytrwale ćwiczyć swój umysł i stosować tę samą rutynę przed każdym meczem,zawodami lub walką żeby w pełni wykorzystać swój potencjał.

 

Pośpiech zwiększa napięcie.

 

Pośpiech automatycznie zwiększa napięcie, a.Wtedy zaczynamy popełniać coraz więcej błędów.Kolejne błędy jeszcze bardziej zwiększają napięcie. Taka sytuacja to przykład błędnego koła. Im więcej błędów popełniały, tym bardziej jesteśmy sfrustrowani, a im większa jest nasza frustracja, tym łatwiej się De koncentrujemy.O to zasada, której powinieneś przestrzegać, kiedy działasz pod presją, nie śpiesz się.Wystarczy, że twoje ruchy będą płynne?Odetchnij głęboko.Zrób pauzę i weź się w garść, ale nigdy, przenigdy nie pozwalaj sobie na pośpiech.

 

Negatywny dialog wewnętrzny.

 

Czasami pojawia się tak po prostu lub gdy, kiedy za bardzo analizujesz sytuację, włącza się negatywny dialog wewnętrzny.W.Wtedy warto wyciszyć.Negatywny dialog wewnętrzny i przestać ze sobą walczyć.

 

Jak ?

 

Możesz świadomie zakończyć dowolny negatywny dialog wewnętrzny. Wystarczy go zidentyfikować i zastąpić pozytywnymi komentarzami takimi jak.Jestem szybki.Jestem skoncentrowany.Jestem dobry.Nie możesz pozwolić, żeby negatywne myśli stanęły ci na drodze.Musisz wyciszyć takie myśli, zastąpić je stwierdzeniami, które wyrażają wiarę w siebie.To poprawi twoją koncentrację i obniży odczuwalną presję.W rezultacie twoja działania będą bardziej precyzyjne i skuteczniejsze.Aby zakończyć negatywny dialog wewnętrzny, po prostu go przerwij i zastąp pozytywnymi komentarzami.  Ćw.2

 

Poważny przeciwnik

 

Kiedy masz poważnego przeciwnika, musisz się dowiedzieć, czego ci potrzeba, żebyś mógł go pokonać, gdy już będziesz wiedzieć, co musisz zrobić, żeby wygrać. Wystarczy, że skupisz się na swoim działaniu.Dzięki temu bez względu.Na to, jakie kłody pod nogi rzucić i przeciwnik nic nie będzie w stanie zakłócić Twojej koncentracji i odciągnąć Twojej uwagi od tego, co jest najważniejsze.Nie możesz pozwolić, żeby przeciwnik wpłynął na twoje emocje i staną między Tobą, a tym.Co chcesz osiągnąć, jeżeli uda mu się ciebie zdekoncentrować, wygra, a ty przegrasz. Musisz.Całkowicie.Skoncentrować się na zadaniu, nie pozwól, żeby przeciwnik rozproszył twoją uwagę.

 

Sztuka treningu mentalnego.

 

Sztuka treningu mentalnego jest oparta na zasadzie, która mówi, że nasze działania są rezultatem naszych myśli i wyobrażeń.

 

Innymi słowy, dostajesz to, co widzisz oczami wyobraźni.Mózg pomoże ci osiągnąć twoje cele, gdy pokażesz mu, jak ich rezultatów od niego oczekujesz, dlatego nigdy nie ulegaj uczuciom ani wyobrażeniom rezultatów, które nie są pożądane.

 

To znaczy, że jedną z najważniejszych rzeczy we współzawodnictwie w dowolnej dziedzinie jest to, aby zawsze być psychicznie przygotowanym na osiągnięcie szczytowej formy.Nie wystarczy, że zakończysz negatywny dialog wewnętrzny, gdy tylko zacznie toczyć się w Twojej głowie, musisz jeszcze popracować nad połączeniem uczuć i obrazów sukcesu z sytuacją, której tak bardzo się obawiasz. Pokaż swojemu umysłowi, co dokładnie ma się wydarzyć następnym razem, W tej sytuacji. To jest ważne ćwiczenie, które powinieneś zacząć wykonywać jak najwcześniej, gdy tylko się dowiesz, że czekacie jakaś trudna sytuacja.

 

Techniki treningu mentalnego stosowana regularnie pomagają pokonać przeszkody, które utrudniają osiągnięcie ważnych celów niekoniecznie związanych ze sportem. Innymi słowy, te techniki zastosowane w prawidłowy sposób pomogą ci spełnić wszystkie marzenia.

 

Pamiętaj, przez cały czas koncentruj się na zadaniu. Przerywaj negatywny dialog wewnętrzny od razu gdy go zauważysz i odsuwaj od siebie negatywne obrazy, gdy tylko się pojawią.Skup się na tym, żeby pokazać swojemu umysłowi, co dokładnie chcesz osiągnąć i nigdy nie trać czasu na rozmyślanie o tym, czego chcesz uniknąć.

 

 

Znaczenie wiary w siebie.

 

Wiara w siebie.Zawsze musisz zacząć od tego, żeby uwierzyć, że masz wszystko, czego potrzebujesz do zwycięstwa.Kiedy działasz pod presją, to im bardziej wierzysz siebie, tym lepsze są twoje wyniki bez silnej wiary w siebie. Wojownik niczego nie osiągnie. Musisz wierzyć, że jesteś w stanie wygrać. Dzięki temu ustawisz się na pozycji zwycięzcy.

 

Pewność siebie to produkt uboczny silnej wiary w siebie i mu silniejsza jest ta wiara, tym większą pewność siebie Ma wojownik.Gdy działa pod presją. Wchodzi człowiek.Wierzy w siebie, tym więcej osiągnie.Wiara w siebie.Niesie ze sobą pewność siebie, która daje nam siłę.Kiedy bardzo wierzy, że jesteś w stanie wygrać, uruchamiasz potężną machinę.

 

Wojownik.Mistrz, który chce stworzyć najsilniejszy system.Wiary w siebie, jaki tylko może istnieć.Uczy się wykorzystywać wyobraźnię, aby oglądać samego siebie, odnoszącego upragniony sukces, a wszystko to odbywa się w stanie głębokiego relaksu.To właśnie jest klucz do zwiększenia wiary w siebie.Fundament, który znajduje się głęboko w umyśle każdego człowieka.

 

System na naszej wiary Jest.Skutkiem wielu lat doświadczeń.Wspomnień i różnych wpływów z zewnątrz to każdy z nas może go udoskonalić i wzmocnić, używając do tego takich narzędzi jak relaksacja wyobraźnia.Mistrz widzi siebie oczyma wyobraźni.Jak odnosi sukcesy i czuję się tak, jakby to faktycznie się działo.Powtarza ten proces wiele razy na długo przed tym, zanim stanie oko w oko z przeciwnikiem. W ten sposób świadomie umacnia swoją wiarę w siebie.

 

Wojownik Mistrz zagląda do swojego wnętrza.

 

Pamiętaj, wiara w siebie wszystko napędza.

 

 

Inżynieria wyobraźni i pewność siebie.

 

Inżyniera wyobraźni.To technika informowania umysłu o tym, jakie mamy oczekiwania w stosunku do.Przyszłości.Pojęcie to zyskało sławę dzięki legendarnemu marzyciel owi waltowi disneyowi.Wszyscy powinniśmy posłuchać jego rad i zacząć regularnie używać inżynierii wyobraźni opartej na wykorzystywaniu zmysłów.Mistrzowie sportowi stosują tę technikę przed każdymi ważnymi zawodami. Jest ona przydatna również w innych życiowych sytuacjach, na przykład gdy chcemy ukończyć jakiś projekt albo osiągnąć ważny cel w wyznaczonym czasie dowiedziono, że ta praktyka jest tak prosta i skuteczna, że sportowiec, który jej nie stosuje, prawdopodobnie nie ma szans na to, aby w pełni wykorzystać swój potencjał.Co ciekawe, te wnioski dotyczą również aktorów i muzyków. Bez względu na to, jaki charakter ma sytuacja, w której chcesz się wykazać. Przygotowanie mentalne.Jest tak samo ważny jak trening fizyczny, dlatego jeśli w swoich przygotowaniach pominiesz inżynierii wyobraźni, wyrządzisz sobie krzywdę i wyświadczysz wielką przysługę swojemu przeciwnikowi.

 

Wyobraź sobie, że stajesz do rozgrywki, którą już wcześniej przeżyłeś w wyobraźni widziałeś i czułeś wszystko, czego teraz doświadczasz od tłumu kibiców po trenera, od miejsca po własne zachowanie.Jest to fascynujące przeżycie i daje niewiarygodne poczucie pewności.Prawdziwy kluczem do inżynierii wyobraźni jest to, że nie tylko widzisz siebie w akcji, ale naprawdę czujesz, że odnosisz sukces wciąż na nowo.Twoja praktyka mentalna musi uwzględniać emocje. Wyobrażaj sobie siebie, jak pokonujesz przeciwności i poczuj emocje, które towarzyszą udanym próbom wydostania się z kłopotów albo rozwiązania trudnej sytuacji.

 

Podczas sesji inżynierii wyobraźni.Nigdy nie wizualizuj swoje porażki i nie wczuwa się w rolę przegranego, ponieważ wszystkie wizje i odczucia, które dotrą do Twojej podświadomości, zostaną zaakceptowane jako prawdziwe, a potem będą wpływać na twoje czyny karm. Swoją podświadomość obrazami i uczuciami, które kojarzą ci się z sukcesem i całkowitym kontrolowaniem sytuacji. A twój umysł sam w odpowiedzi przyniesie ci zapał i motywację.A w rezultacie również osiągnięcia, które będą spójne z tymi obrazami i uczuciami.

 

Jeżeli natomiast.Nakarmisz go zmartwieniami.Albo wizją porażki to pokonasz sam siebie. Przeciwnik nie będzie musiał nic robić.

 

Sukces, zwycięstwo.I zdolność do skutecznego pokonywania przeszkód to coś, co musisz ćwiczyć, ćwiczyć i Jeszcze raz ćwiczyć oraz luźniej się skoncentruj się i zobacz oczami wyobraźni swój sukces.Poczuj go i zaakceptuj, że tak właśnie się stanie. Proces przygotowania.Wyrywania się na sukces wprawia w ruch.Wielką machinę zwiększa pewność siebie, która jest jednym z najważniejszych produktów ubocznych dobrego treningu mentalnego. Największa pewność siebie bierze się z dobrego przygotowania fizycznego oraz psychicznego, a bez przygotowania nie ma mowy o zwycięstwie.

 

Jeżeli uważasz, że jesteś wystarczająco pewny siebie.Jest to stosujesz technik treningu mentalnego, to nie jesteś w stanie pojąć co tracisz, ani zrozumieć, co musisz przetrzymać, żeby poprawić swoje wyniki. Dzięki takiemu treningowi ta wiedza jest dostępna tylko dla osób, które praktykują tą technikę.

 

Inżynieria wyobraźni od odgrywa istotną rolę, ponieważ wzmacnia wiarę w siebie i zwiększa pewność siebie. A to z kolei prowadzi do lepszych osiągnięć i wyników.

 

 

Krytyczna trójca.

 

Oddychanie.Relaksacja.I Wizualizacja

 

Są to fundamentalne narzędzia.Dla każdego wojownika i mistrza.

Są one kluczowe do stworzenia idealnego klimatu mentalnego, bez którego nie da się osiągnąć szczytowej formy.

 

Ćwiczenie.Skupiony oddech.Stojąc na jakimś podwyższeniu.Ręce poruszają się w rytm oddychania.Wykonując powolne, zrównoważone koliste ruchy.

 

Wciągasz powietrze powoli i głęboko wypełniając nim całe płuca i rozszerzając przeponę.Po krótkim przetrzymaniu powietrza powoli wypuszczaj je z płuc.Zaciskając równocześnie przepone.

 

Można oddychać podczas tego ćwiczenia przez nos lub usta.Usta i żuchwa powinny być rozluźnione.Jednocześnie należy delikatnie naciskać koniuszkiem języka wzgórek za przednimi zębami. Reszta języka powinna dotykać podniebienia.

 

W tym ćwiczeniu chodzi o to, żeby nie myśleć.I skupić się na oddechu.Obserwować oddech.Jeśli przychodzi do głowy jakaś myśl, po prostu nie zwracasz na nią uwagi, a ona szybko odpływa.Im bardziej skupisz się na oddechu, tym bardziej Zaobserwujesz?Swój oddech.I tym bardziej spokojniejsze, staną się twoje myśli.

 

Możesz ćwiczyć oddychanie w dowolnej formie i w każdym miejscu jak tylko poczujesz taką potrzebę.

 

( W dowolnej formy czyli jest duzo ćwiczeń, różnych oddechowych, które warto poznać)

 

Dzięki skupione mu oddech owi zawsze jesteś w stanie przejąć kontrolę nad umysłem i osiągnąć pełną koncentrację.Która jest niezbędna podczas każdej trudnej konfrontacji.

 

Ważne jest.Żeby ćwiczyć skupiony oddech?Jeśli zależy ci na tym, aby kiedyś okiełznać moc tej skutecznej techniki.

 

Relaksacja.

 

I.Dlaczego jej praktykowanie jest tak ważne dla sportowców i wojowników mentalnych?Relaksacja jest istotna, ponieważ stosowana w połączeniu z inżynierem wyobraźni pomaga naszemu wewnętrznemu pod świadomemu umysłowi wyraźnie zobaczyć wizję naszego sukcesu i poczuć radość z tego osiągnięcia.

 

Tylko wtedy.Gdy jesteśmy w stanie głębokiego relaksu, świadomy umysł przestaje działać jak filtr wewnętrznego umysłu.Podczas relaksacji krytycznych świadomym umysł jest odkładany na bok na kilka minut, dzięki czemu nasze wizje.Będące skutkiem inżynierii wyobraźni mogę dotrzeć bezpośrednio do wewnętrznego umysłu.Wewnętrzny umysł pełni wiele funkcji. Jedną z nich jest mechanizm dążenia do osiągania celów. Pokaż mu, jakie masz cele stosując wizualizacje.I wywołując w sobie uczucia.Towarzyszące odniesieniu sukcesu, jakby to już się stało, a on postara ci się pomóc w zrealizowaniu tej wizji.Podane informacje jako prawdziwe.Będzie powtarzał sobie, że skoro to jest prawda, to właśnie takie działania musi podjąć, żeby pomóc urzeczywistnić tę wizję.

 

Jest to niezwykle ważne, ponieważ łącząc relaksację oddychania oraz trzeci kluczowy element inżynierie wyobraźni, sportowiec mentalny jest w stanie czerpać ze źródła, które wspomaga go w osiąganiu celów.

 

Racja i wola, które pochodzą z twojego wnętrza, staną się silniejsze i bardziej skoncentrowane, a ty szybko odkryjesz, że łatwiej przychodzi ci robienie tego, co musisz zrobić, żeby osiągnąć swoje cele. Gdy wewnętrzny umysł widzi to, czego pragniesz, może pomóc ci to zdobyć?

 

relaksacji jest tym co otwiera kanały Ale.Komunikacyjne między wewnątrz umysłem a inżynierią wyobraźni.Prawidłowe oddychanie pomaga osiągnąć stan głębszego relaksu, kiedy tylko będziesz miał na to ochotę.

 

Na czym zatem polega praktykowanie relaksacji i jak otworzyć te kanały komunikacyjne?

 

Zdolność do szybkiego i prostego wchodzenia w stan głębokiej relaksacji przychodzi z czasem dzięki wytrwałym ćwiczeniom. Po kilku tygodniach praktykowania tej techniki większość ludzi potrafi osiągnąć stan głębokiego relaksu w ciągu kilku minut, a niektórym udaje się to jeszcze szybciej.

 

Powinieneś praktykować tę technikę i rozwijać swoje umiejętności, stosując określony proces. Przypominam, że jeśli tylko. Pozwolisz, żeby ten proces przebiegał? Naturalnie, to tak właśnie się stanie. Nie można wymusić relaksacji, ale dzięki praktyce każdy może się nauczyć szybko osiągnąć ten stan.Znajdź ciche spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzać. Połóż się na plecach delikatnie rozsuń nogi ułóż ręce tak, aby nie dotykały ciała wnętrzem dłoni skierowanym do dołu i upewnij się, że jest ci wygodnie i nie czuję żadnego dyskomfortu.Innymi słowy, czy twoje ubranie nie jest zbyt ciasne albo nie ogranicza ci swobody ruchów? Czy temperatura w pokoju nie jest zbyt wysoka ani zbyt niska i tak dalej musisz odczuwać komfort.

 

Teraz skup wzrok na punkcie, który znajduje się nad tobą na suficie, starając się zachować nieruchomą pozycję, wejść 3 długie, głębokie wdechy przez nos.Przez chwilę wstrzymaj każdy oddech, a potem powoli wypuść powietrze przez usta. Chcę, abyś podczas każdego wydechu poczuł falę rozluźnienia, która całkowicie cię ogarnia. Jedyne co musisz zrobić, to leżeć wygodnie i cieszyć się tym procesem.

 

Podczas trzeciego wydechu powoli zamknij oczy. Teraz przez następne 10 oddechów wyobrażaj sobie, że twoje powieki stają się coraz cięższe. Powtarzaj w myślach słowo głębiej. Za każdym razem, gdy będziesz wydychać powietrze, Pozwól, żeby wraz z wydychanym powietrzem uchodziło z Ciebie całe napięcie i wszystkie myśli, które zaświta ją w Twojej głowie.Z każdym kolejnym wydechem wprowadzanie się w stan coraz głębszej relaksacji.

 

Jeśli zaczną cię rozpraszać jakieś myśli, to nic nie szkodzi. Po prostu wydychaj powietrze łagodnie skieruj uwagę z powrotem na naukę relaksacji rozluźniania się w myślach. Powoli powtarzaj słowo głębiej po 10 swobodnych oddechach będziesz gotowy na to, aby zacząć koncentrować się na rozluźnianiu mięśni we wszystkich częściach ciała.

 

Czyli od palców stóp i powoli przesuwaj się w górę ciała, pozwalając, aby ogarnęło je całkowite rozluźnienie skup się na rozluźnieniu każdego mięśnia w swoim ciele od palców stóp przez łydki i uda do mięśni, brzucha, klatki piersiowej, pleców ramion, a nawet szyi. Musisz pozbyć się napięcia ze wszystkich mięśni, wprowadzając je w stan całkowitego relaksu.Kontynuuj przesuwanie się do góry, aż dojdziesz do mięśni twarzy i skóry głowy. Zobacz oczyma wyobraźni, jak każdy mięsień się rozluźnia i poczuj falę głębokiego relaksu, która przepływa przez wszystkie twoje mięśnie i przez ciało za każdym kolejnym oddechem staraj się osiągnąć stan coraz głębszego rozluźnienia.

 

Nie śpiesz się i niczego nie wymusza i po prostu Pozwól, żeby Twoje mięśnie się Rozluźniły i stały się zupełnie bezwładne. Wtedy znajdziesz się w stanie całkowitego spokoju i relaksacji.Czasami zdarza się, że podczas takiego relaksu nagle bezwolnie drgnie im ręka albo noga lub drżenie pojawia się gdzieś w ciele i to jest normalne, naturalne ciało tak rozluźnia układ nerwowo mięśniowy jest to powód do zmartwienia. Takie drgnięcie oznacza, że gdzieś głęboko w organizmie było ukryte napięcie.Które wreszcie zostało uwolnione. Uwolnienie takiego ukrytego napięcia nie tylko ma działanie terapeutyczne, ale jest też korzystne dla zdrowia.

 

A teraz po prostu ciesz się stanem rozluźnienia przez 20 minut, może trochę dłużej.Dryfuje w morzu zdrowej relaksacji i przez cały ten czas znajdując się w stanie głębokich akiego rozluźnienia. Oglądaj siebie jakbyś był bohaterem filmu? Wyobrażaj sobie sytuacje, w których osiągasz to, czego pragniesz. Ogląda je tak, jakby były prawdziwe. Poczuj je za pomocą wizji i odczuć pokaż swojemu mysłowicach. Chcesz osiągnąć? Zobacz to bardzo wyraźnie Obserwuj siebie jak osiągasz.Wymarzone cele poczuj to tak mocno jakby to naprawdę się wydarzyło.

 

Pamiętaj, że teraz dzięki głębokiej relaksacji, Otworzyłaś bezpośredni kanał komunikacyjny, który łączy się z twoim podświadomym umysłem, nakarm go wizją sukcesu i uczuciami, które jej towarzyszą. Prezentując mu.Swoje firmy.A on to wykorzysta.Żeby pomóc ci osiągnąć to, o czym marzysz.Dzięki tej praktyce wprawisz w ruch potężną siłę, która drzemie w twoim wnętrzu.To ona pomoże ci odnieść upragniony sukces.

 

Po około 20 minutach głębokiej relaksacji i warunkowania się na sukces.Poprzez wykorzystanie wyobrażeń i uczuć możesz zrobić 2 rzeczy, powrócić do stanu pełnej świadomości albo zapaść w głęboki sen. Decyzja należy do ciebie.

 

Jeżeli jest już pora spania.Pozwól, aby twój umysł całkowicie odpłynął. Jeśli natomiast musisz wrócić do stanu pełnej świadomości, jest na to prosty sposób. Wyobraź sobie schody, które mają 5 °. Wyobraź sobie, że powoli wchodzisz po tych stopniach i z każdym kolejnym krokiem powtarzasz sobie, że czujesz się bardziej odświeżony, czujny i świadomy. A kiedy już wejdziesz na najwyższy stopień, będziesz rozluźniony.Odświeżony i Odmłodzony, a jednocześnie całkowicie świadomy i gotowy do tego, by wrócić do swoich obowiązków.Możesz powiedzieć do siebie, Jestem zregenerowany.Pełny energii i fantastycznym nastroju.Na najwyższy stopień otwórz oczy weź głęboki wdech i rozciągnij się, jeśli praktykujesz relaksację w ciągu dnia, a Twój harmonogram jest bardzo napięty, to możesz nastawić budzik, aby mieć pewność, że wrócisz do swoich obowiązków na czas. W razie gdyby Relaksacja zakończyła się nieplanowaną drzemką.

 

Tak właśnie wojownik mentalny stosuje techniki oddychania, relaksacji i wizji sukcesu.

 

Te 3 elementy stanowią nieodłączny składnik.Jego rutynowego treningu przez wiele tygodni i miesięcy.Tylko wtedy będzie miał szansę na to, że warunkowanie sukcesu zostanie wchłonięte przez jego podświadomy umysł i głęboko się w nim zakorzeni, umacniając jego wiarę w siebie, zwiększając pewność siebie i poprawiając wyniki. Dzięki takim praktykom wojownik mentalny będzie w stanie wykorzystać potęgę podświadomego umysłu do osiągnięcia swoich celów.

 

Pamiętaj.O tym, że wojownik mentalny uczy się technik skupionego oddechu, relaksacji i wizualizacji, a potem regularnie je stosuje.

 

 

Wojownik mentalny.

 

Wojownika mentalnego nie da się zastraszyć. Jego pewność siebie ma mocne fundamenty jest niepodważalna. Jego misją jest dominacja. Uwielbia współzawodnictwo, to dodaje mu energii, odsuwa od siebie negatywne myśli i kontroluje swoje wewnętrzne środowisko. Umie zachować koncentrację nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Wojownicy mentalni mają jeden cel, zawsze być gotowym.Umieją sobie radzić w warunkach presji i wciąż wytrwale idą naprzód.Nie godzą się z przegraną, nigdy się nie poddają i cierpliwie szukają rozwiązań i sposobów na to, żeby wygrać. Wojownicy mentalnie nie zgadzają się na to, żeby nie podejmować żadnych prób.

 

Wojownicy mentalni są ukierunkowani na cel wiedzą, co chcą zrobić i robią wszystko, żeby to osiągnąć.Marzenia i cele motywują ich do do doskonalenia umiejętności są całkowicie oddani temu, co robią umieją kontrolować swoje emocje tak, aby nie zagotowały ich osiągnięć. Wojownicy mentalni zawsze są opanowani i kontrolują sytuację nawet w największym wirze walki.Przede wszystkim wojownicy mentalnie są dzielni.I mają wielkie serce.Mają odwagę i wewnętrzną siłę, która pomaga im w pełni wykorzystywać swój potencjał.Zdają sobie sprawę z potęgi wyobraźni, koncentracji i wytrwałości.Jedynym sposobem, aby zostać wojownikiem mentalnym jest praktykowanie tego, czego naucza sztuka treningu mentalnego.

 

Trzeba ćwiczyć bycie, żeby być.

 

Kontrolowanie gniewu.

 

Emocje.

Czy to pozytywne czy negatywne? Czy wszystkie pośrodku są rezultatem naszych myśli?Ważne jest to, żeby wojownik wierzył w siebie.Wiara w siebie właściwe nastawienie, pewność siebie i pozytywny dialog wewnętrzny są tym, co napędza całą resztę.Rozumiem, że emocje wpływają na twoje wyniki.I wiesz, że gdy poczujesz negatywne emocje, możesz zastosować różne sposoby, żeby ograniczyć ich wpływ na twoje działania, prawda?

 

Wyobraźnia skupiony oddech i relaksacja pomagają w zyskaniu umysłowej przewagi nad przeciwnikiem.

 

Jeżeli chodzi o gniew?wszyscy czasami się złościmy tak zupełnie normalne ale zawsze musisz pamiętać że jeśli wojownik nie kontroluje swojego gniewu to w końcu gniew przejmie kontrolę nad nim a A gdy tak się stanie, zwycięstwo będzie dużo trudniejsze.Widzisz, gniew jest reakcją emocjonalną, dlatego wojownik musi przekierować swoją energię, zanim emocje przejmą nad nim kontrolę.Prawdziwi mistrzowie pracują nad umiejętnością kontrolowania własnego gniewu, tak aby nie wpływał on negatywnie na ich działania.

 

I tutaj wspaniale sprawdzi się metoda tre, która podczas jej stosowania.Rozluźnia ciało, poprawia odporność na stres i wzmacnia umiejętność regulacji emocji.

 

Prawdziwi wojownicy.Właśnie.To.Czujące istoty.Które nauczyły się kontrolować emocje.Tak, aby nie wpływały negatywnie na ich koncentrację. Liczymy, kiedy narasta w nich złość, a czasami od razu wrze w nich gniew podejmują świadomą decyzję, aby wykorzystać tę energię, ale nie pozwalają sobie na utratę kontroli. Nigdy nie padają ofiarą własnych negatywnych emocji.

 

Jak to robią?

 

Pytają samych siebie, kto tutaj rządzi, ja czy ta furia wewnątrz mnie?W ten prosty sposób sprawiają, że Duch wojownika odzyskuje kontrolę, a ta kontrola zaczyna się od właściwego wyboru od prostej decyzji.Wojownik decyduje, aby tak pokierować swoją złością, żeby jeszcze bardziej go umocniła przekierowuje swój gniew na walkę. Dzięki niemu jeszcze bardziej umacnia się w przekonaniu, że pokona przeciwnika i wzniesie się na szczyt swoich możliwości.Zamiast pozwalać, żeby gniew przejął nad nim kontrolę, zamienia się w uśmiechniętego zabójca jest zły, to prawda, ale jest to spokojny, wykalkulowany gniew, wykorzystuje intensywność i pasję swojej emocji, ale nie przekazuje jej kontroli. Mistrz wieży, aby odnieść sukces, musi zachować kontrolę.Jak inaczej mógłby wpływać na swoje działania?

 

Czy to znaczy, że człowiek wykorzystuje intensywność swoich emocji?

 

Wszystko zaczyna się od decyzji, aby nie pozwolić, by emocja przejęła nad tobą kontrolę.Skoncentruj się i stosuj metodę skupionego oddechu, aby umiejętnie wykorzystać intensywność swojej emocji, przeprowadzić dialog wewnętrzny w wygłaszając takie sugestie, jak zachowaj spokój, rozluźnij się bądź spokojny, to pomoże ci utrzymać kontrolę techniki, wizualizacji relaksacji również są skutecznymi narzędziami, których możesz użyć.Żeby zarządzać intensywnością swojego gniewu.

 

wszystkie te metody. Ci pomogą pod warunkiem, że umiejętnie je zastosujesz? Pamiętaj jednak, że wszystko zaczyna się od decyzji.Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że musisz rozładować swój gniew, Pamiętaj, że lepiej jest to zrobić w samotności, tak aby nie stracić zaufania pozostałych członków zespołu i nie osłabić nadziei, którą w tobie pokładają. Jeśli pozwolisz, żeby zobaczyli, jak tracisz kontrolę, nawet gdy czujesz, że musisz to zrobić, to osłabisz ich zaufanie.

 

Pamiętaj.Jeśli poczujesz, że narasta w tobie gniew świadomie zadecyduje, że nie oddasz mu kontroli. Zastosuj techniki, które pomogą ci odpowiednio przekierować energię, a następnie użyj tej energii do umocnienia się w swoim postanowieniu bądź jak uśmiechnięty zabójca, który obserwuje swój cel.

 

Pamiętaj, kontrola nad gniewem musi być skutkiem świadomej decyzji, bo jeśli stracisz kontrolę nad gniewem, to on na pewno zacznie kontrolować ciebie.

 

 

Porażka. O przegrywaniu.

 

Sportowcy mentalnie rozumieją, że nie zawsze mogą kontrolować to, co się dzieje wokół nich.Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, bez względu na to, jak dobrze jesteśmy przygotowani i jak bardzo się staramy.To jak radzimy sobie z rzeczywistością i z jakiej perspektywy postanowimy spojrzeć na sytuację? Zawsze wpływa na nasze dalsze losy.Dlatego nawet jeśli nie zawsze możemy kontrolować sytuację, to możemy przynajmniej wpływać na to, jak na nią zareagujemy.Wojownicy mentalnie skupiają się na tym, co mogą kontrolować. Nie zastanawiają się, co jeśli, a nie, gdyby tylko świadome decydowanie o własnej reakcji na niesprzyjające okoliczności jest bardzo ważną umiejętnością.Która ma ogromny wpływ na to, jak potoczy się sytuacja, a nawet całe nasze życie.

 

Sportowcy mentalni rozumieją, że nie da się wygrywać przez cały czas, ani w życiu, ani w sporcie, kiedy coś idzie, nie po ich myśli wiedzą, że rozczarowania nie jest niczym złym. Błędem natomiast jest pogrążanie się w tym uczuciu.

 

Mistrzowie sportu umieją zachować właściwą perspektywę. Potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność i potraktować daną sytuację tymczasową przeszkodę. Ni mniej ni więcej tak to boli, więc obserwują sytuację, wyciągają z niej naukę.A potem przestałem o niej myśleć.

 

Prawdziwi mistrzowie sportu potrafią spojrzeć na każdą.Swoją przegraną z właściwej perspektywy musisz patrzeć na nią tak długo, aż wyciągniesz z niej nauka.A potem po prostu o tym zapomnij. Możesz powiedzieć do siebie?Wyciągnij naukę i Zapomnij o tym, wyciągnij wnioski i o tym zapomni.I Idź dalej.

 

Pamiętaj, że mistrzowie nigdy za nic się nie obwiniają.Po każdej porażce podnoszą się i zaczynają się przygotowywać do następnego zadania.Trzymają głowę uniesioną wysoko do góry, nawet gdy nie jest im łatwo.Zmuszają się, żeby ciągle robić kolejny krok naprzód.Wiedzą, że tak właśnie musi być.Nigdy nie zapominaj, że jeśli raz na jakiś czas nie ponosisz porażki, to znaczy, że nie wymagasz od siebie wystarczająco dużo.

 

Pamiętaj, mistrzowie skupiają się na tym, co mogą kontrolować.Wiedzą, że choć nie zawsze mają wpływ na sytuację, mogą kontrolować własne reakcje na to, co się dzieje. Za każdą porażką kryje się okazja do imponującego powrotu.

 

 

 

Strach przed porażką.

 

Strach przed porażką jest bardzo poważnym problemem.Jeśli chcesz osiągać najlepsze wyniki w sporcie.Który uprawiasz albo po prostu być dobry w tym, co robisz, Nie możesz bać się porażki.Dlaczego? Bo ten strach pomaga stworzyć warunki, które sprzyjają porażce.

 

Strach przed porażką wywołuje mnóstwo problemów. Ograniczacie negatywne myśli powodują, że zaczynasz płytko oddychać, napinasz mięśnie i odczuwasz większy stres.\

 

Co gorsza może również sprawić, że zaczniesz stosować bezpieczną taktykę zamiast próbować sprostać wyzwaniu podświadomie będziesz go unikać.

 

Z drugiej strony i to jest bardzo ważne, gdy będziesz umiał pokonać strach przed porażką. Twoje szanse na sukces znacząco wzrosną.

 

W rzeczywistości strach przed porażką jest niczym więcej jak postrzeganym psychologicznym zagrożeniem dla twojego ego i poczucia własnej wartości. Tym, co zazwyczaj wywołuje ten strach stan umysłu, w którym się znajdujesz, gdy bo już się źle źle wypaść, albo jesteś takim perfekcjonistą, że popadasz w przesadną samokrytykę.W obu przypadkach twój wewnętrzny stan powstrzymuje cię przed podejmowaniem odważnych działań, bez względu na to, czy jesteś tego świadomy czy nie.

 

Dorośli dużo częściej zaprzepaszcza ją swoje szanse na zwycięstwo, dlatego, że boją się porażki, gdy idzie o dzieci, rodzice i trenerzy muszą zachować szczególną ostrożność.Często to właśnie dorośli są głównym źródłem stresu i nerwowości u małych sportowców. Niewłaściwa reakcja emocjonalna po okazyjnej porażce dziecka może zniszczyć jego miłość do sportu, a nawet odebrać mu pewność siebie.

 

U dzieci. Szczególnie ważne jest to, aby wzmacniać ich poczucie własnej wartości, a nie je osłabiać. Rodzice powinni powstrzymać się przed krytykowaniem, nie mogą reagować zbyt emocjonalnie, jeśli nie zastosują się do tych rad, mogą sprawić, że ich dziecko zacznie bać się porażki.

 

Aby uniknąć wewnętrznego stanu, który wywołuje strach przed porażką, sportowiec mentalny musi najpierw zobaczyć niepowodzenie w zupełnie innym świetle niż widzi je. Większość ludzi musi nauczyć się akceptować fakt, że jedynym sposobem na osiągnięcie czegoś wielkiego jest za ryzykowanie porażki, musi zaakceptować, że bez sporadycznych porażek nigdy nie zrobi żadnych postępów.Musi zrozumieć, że na drodze do wielkości porażki są nieuniknione, a kiedy sportowiec mentalny faktycznie przegra, musi podjąć świadomą decyzję, aby wyciągnąć z tej porażki naukę. Zamiast pogrążać się w smutku i cierpieniu, musi skutecznie wyciszyć ten destrukcyjny głos wewnętrznej.Samokrytyki postrzegać swoją porażkę w kategoriach cennych informacji.

 

Dlatego każda porażka jest dla niego okazją do dowiedzenia się, które aspekty jego treningu nie przynoszą rezultatów uczy się przegrywać w sposób konstruktywny. Innymi słowy, sportowiec mentalny nie pozwala, aby strach przed porażką uniemożliwił mu osiągnięcie czegoś wielkiego. Najlepsi zawodnicy umiem patrzeć na własne, okazjonalne niepowodzenia z innej perspektywy, dzięki czemu.W momencie sportowych zmagań nie odczuwają żadnego lęku przed porażką, a to ma kluczowe znaczenie sportowe. Strój nie boi się porażki ma dużą przewagę, więc przeciwnikiem przewagę, która może zadecydować o ostatecznym wyniku rozgrywki.

 

Pomyśl w ten sposób w historii ludzkości, nie tylko tej sportowej nie było nikogo, kto by osiągnął wielkość, nie ponosząc chociaż jednej porażki.politycy przegrywali wybory generałowie przegrywali bitwy milionerzy angażowali się nieudane przedsięwzięcia za każdym złotym medalem olimpijskim kryją się całe setki drugich i trzecich miejsc.

 

Pamiętaj, strach przed porażką jest spowodowany tym, że nie umiesz konstruktywnie reagować na przegraną. Jedynym sposobem na osiągnięcie czegoś wielkiego jest gotowość do zaryzykowania, porażki, strach przed niepowodzeniem.To coś więcej niż problem może odebrać ci szansę na sukces.

 

Kontrolowanie strachu.

 

Strach jest normalną reakcją na niebezpieczeństwo lub zagrożenie. Wiele osób twierdzi, że strach jest zdrowy, ale nie ma w nim nic dobrego, gdy przejmuje nad nami kontrolę, zwłaszcza w sytuacji, kiedy musimy ratować siebie albo innych.Strach może przekreślić nasze szanse na sukces.

 

Jak zatem nie dopuścić do tego, żeby strach przejął kontrolę?

 

Kontrolowanie strachu składa się z 2 elementów, decyzji i strategii. Dotyczy tego, czy naprawdę chcemy skonfrontować się ze strachem, a strategia jest związana z tym, co zrobimy dalej.

 

Strach może wywoływać napięcie zwątpienie, niepokój, a także utratę koordynacji i koncentracji. W najgorszym przypadku może nawet skutecznie zablokować połączenia nerwowo Mięśniowe.Ktoś, kto odczuwa strach, naturalnie zaczyna skupiać się na tym, co może pójść nie tak, a gdy to robi, zaczyna popełniać błędy. Zazwyczaj są to dokładnie te błędy, których najbardziej się obawia.

 

Myślenie o tym, co mogłoby pójść nie tak?Może faktycznie pogorszyć całą sytuację.

 

Strach może sprawić, że wojownik zacznie skupiać się na negatywnych myślach.Sportowiec, który odczuwa strach, staje się nadmiernie ostrożny i nie podejmuje ryzykownych ruchów. Nie skupia się na walce o zwycięstwo.

 

Strach może spowodować, że zawodnik zamiast walczyć o zwycięstwo zamienia się w kogoś, kto stara się nie przegrać, kiedy jego pewność siebie zniknie, straci wszystko, a co mogłoby mu dać przewagę nad przeciwnikiem.

 

Więc jak przejąć kontrolę nad strachem?

 

Gdzie jest strach?Rodzi się w Twojej głowie, i tam właśnie możesz go kontrolować. Strach daje energię, która z pewnych ilościach jest normalna, gdy z kimś współzawodniczyć albo gdy jesteś w niebezpieczeństwie. Ważne jest jednak to, aby nie pozwolić, żeby strach wymkną się spoza naszej kontroli, a także wiedzieć, co zrobić. Kiedy jednak do tego dojdzie, zapamiętaj jedno Mistrz wie, że strach ma tylko taką siłę.A jaką on się godzi?Objawianie się czegoś, co może nastąpić w przyszłości.A nawet czegoś, co już się wydarzyło w przeszłości, również może mieć poważne konsekwencje. Dlatego ważne i konieczne jest, aby pozbawić tę emocję i mocy.Wojownik Mistrz osiąga ten cel zakorzeniają się z powrotem w teraźniejszości, a najlepszym sposobem, aby to osiągnąć jest skupienie się na własnym oddechu i obserwowanie go musisz odzyskać kontrolę nad własnym oddechem po to, żeby zakorzenić się z powrotem w teraźniejszości.

 

Chodzi o świadomą decyzję, żeby skupić się na własnym oddechu.To jest punkt wyjścia, musisz się skupić i oddychać w sposób kontrolowany. Obserwuj swój oddech, kontroluj go, to działa uspokajająco, ale co ważniejsze sprowadzacie z powrotem do chwili obecnej, a gdy już wrócisz i zakażenie się na nowo w teraźniejszości będziesz musiał stawić czoła swoim lękom.

 

Skonfrontować się ze swoim strachem?

 

Zapytaj sam siebie, czego tak bardzo się boisz. Przeprowadź racjonalną konfrontację ze swoim strachem, stań z nim twarzą w twarz, musisz to zrobić, zanim przejdziesz do ich jakiegokolwiek.Działania czasami w takich sytuacjach pomaga powrót do wydarzenia z przeszłości, w którym odniosłeś sukces albo zdałeś jakiś ważnych zamin. Przypomnij sobie, jak dobrze zazwyczaj sobie radzisz. Jak bardzo lubisz ten sport, współzawodnictwo i wyzwania albo jak świetnie wykonujesz swoją pracę, to też może ci pomóc, a potem wybierz strategię i staw czoła wyzwaniu, które przed tobą stoi mimo odczuwanego strachu.

 

Jak mogę zapobiec pojawianiu się?Negatywnych myśli, które sprawiają, że zaczynam się bać.

 

Wtrącaj się, gdy tylko je zauważysz, zastąpię za duś je pozytywnym dialogiem wewnętrznym i pozytywnym i wizjami musisz przekierować energię, jaką daje ci strach, tak aby wzmocniła twoją pewność siebie. To jest jedyny sposób na to, aby ją przekształcić.

 

Przed konfrontacją albo ważnym wyzwaniem istnieje tylko jeden rodzaj energii, która mówi ci, żebyś się przygotował. Jeśli czujesz, że bardziej przypomina ona strach niż pewność siebie, to pamiętaj, że wszystko dzieje się w Twojej głowie, aby pokonać strach, musisz mieć ducha walki. Zawsze można wygrać ze strachem.

 

Pamiętaj, zawsze można wygrać walkę ze strachem, skonfrontuj się z nim, a potem dostosuj strategię, która pomoże ci pójść do przodu, mimo tego, że się boisz.

 

 

 

 

Nagły spadek formy.

 

Czy zauważyłeś, że.Czasami.Sportowcowi dobrze idzie, a nagle pod wpływem stresu zaczyna popełniać różne błędy, które pociągają za sobą kolejne.

 

Dlaczego tak się dzieje?I co można zrobić, żeby to pokonać?Czy ten sportowiec nagle zaczął się bać, że przegra?

 

Nagły spadek formy ma miejsce wtedy, gdy dana sytuacja związana ze współzawodnictwem zagraża tego sportowca.To trochę przypomina strach przed porażką, ale jest to dużo szersze zagadnienie, ponieważ tutaj mamy do czynienia z faktyczną, fizyczną reakcją wywołaną przez psychologiczne zagrożenie dla ego.

 

To coś więcej niż lęk przed porażką?Strach jest w Twojej głowie, natomiast tutaj mówimy o sytuacji, w której zaczynasz osiągać gorsze wyniki, bo jesteś zdenerwowany.Zestresowany i martwić się tym, że źle wypadniesz, to coś zupełnie innego niż strach. W obliczu sytuacji zagrażającej życiu.Ta różnice są subtelne, ale mają ogromne znaczenie.

 

Z fizycznego punktu widzenia objawy są bardzo podobne.Pamiętaj jednak, że ich przyczyny są różne.Nerwowość i stres w obu sytuacjach wpływają na szybkość oddechu sportowca tak bardzo, że jego mózg i mięśnie zaczynają otrzymywać za mało tlenu, a on sam odczuwanie pokój, gdy jego oddech stanie się nierówny i niespokojny. Jego forma pogorszy się dokładnie wtedy, gdy będzie on najbardziej potrzebował swoich umiejętności. I gdy presja będzie największa, tak naprawdę jednak nagły spadek formy.Więc wywołany przez ergo sportowca, który martwi się, że on źle wypadnie przed kibicami.

 

To coś innego?Jak niż strach przed prawdziwym albo postrzeganym niebezpieczeństwem.

 

Co w tej sytuacji powinien zrobić sportowiec?

 

Błędem jest.Że ten sportowiec.Skupia się na tym, jak wypadnie przed innymi.Ten Straw przejmuje nad nim kontrolę i zyskuje na sile, powodując nerwowość i niepokój, które wywołują nagły spadek formy.Aby do tego nie doprowadzić, zawodnik powinien był zastosować metodę skupionego oddechu. Wtedy od razu niepokój by minął. Kiedy stosujemy metodę skupionego oddechu, nasze ciało zaczyna się rozluźniać.Tlen dociera do wszystkich komórek, dając nową siłę mięśniową i zmniejszając uczucie niepokoju. Ciało odzyskuje swoją gibkość i przywracając nam pewność siebie.Podczas wydechu postaraj się rozluźnić, kiedy już zaczniesz panować nad uczuciem niepokoju. Twoja sytuacja automatycznie się poprawi.

 

W takich sytuacjach należy zastosować metodę skupionego oddechu, aby na nowo odzyskać kontrolę.Wrócić do teraźniejszości i osłabić odczuwaną presję.

 

Ponieważ przyczyna nagłego spadku formy leży w twoim ego, nie wystarczy zareagować jedynie na fizyczne objawy stresu, choć oczywiście warto od nich zacząć, kiedy tylko poczujesz, że metoda skupionego oddechu zaczyna ci pomagać, musisz odzyskać kontrolę również nad swoim ego.

 

Aby to osiągnąć w bierz szybko jakiś punkt.W swoim najbliższym otoczeniu i skandując centruj na nim wzrok, wciąż ćwicząc skupiony oddech. Dzięki temu odwrócisz uwagę od samego siebie i skupiasz się na zadaniu, które masz do wykonania.Koncentrując się na czymś, co znajduje się na zewnątrz, przestajesz skupiać się na swoim ego, które jest przyczyną wszystkich twoich problemów. Kiedy sportowiec zaczyna rozumieć, co spowodowało jego nagły spadek formy, może podjąć odpowiednie kroki, żeby wyeliminować ten czynnik.Dzięki temu ponownie skupić się na wykonywanym zadaniu i nie doprowadzi do tego, by jego sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła. Kiedy zrozumiesz, jaka jest prawdziwa przyczyna twojego nagłego spadku formy, będziesz mógł uniknąć podobnych sytuacji, stosując tę samą strategię.Naucz się oddzielać swoje ego sytuacji.W przeciwnym razie zawsze będziesz będzie stawać na Twojej drodze.

Pamiętaj, przyczyną nagłego spadku formy jest ego, które boi się, że źle wypadniesz, musisz nauczyć się izolować swoje ego od sytuacji.

 

Presja.Silna presja.

 

Niektórzy Niektórzy sportowcy.Twierdzą, że najbardziej zależy im na tym, by osiągać lepsze wyniki, gdy znajdują się pod presją.Oczywiście odczuwania presji w sytuacji, gdy stajemy z kimś do rywalizacji, nie jest niczym złym.Może pomóc nam wspiąć się na wyżyny naszych możliwości.Wszystko sprowadza się do tego, jak sobie z nią radzimy, bez względu na to, co może ci się wydawać. Każda presja, którą odczuwasz, pochodzi z twojego wnętrza.Kiedy to zrozumiesz, będziesz mógł rozpocząć proces uwalniania, jeść od presji, który pomoże ci osiągnąć więcej niż kiedykolwiek dotąd.

 

Stres i presja wpływają negatywnie na twoje wyniki.Bo mają bezpośredni związek z koordynacją, koncentracją i oceną serce. Zaczyna ci bić mocniej oddech przyspiesza, a ty tracisz jasność myślenia.Presja często wywołuje napięcie, które sprawia, że próbujesz zdobyć coś szybciej niż powinieneś.Jeżeli poddasz się temu impulsowi pośpiechu, twoja forma szybko spadnie.

 

Nieumiejętność radzenia sobie z presją wpływa na ogólne osiągnięcia. Może ona utrudniać działanie każdemu zarówno w sali konferencyjnej na scenie, jak i na zawodach sportowych.Dlatego pierwszą rzeczą, jakiej musisz się nauczyć, jest umiejętność zachowania spokoju. To do niej sprowadza się różnica między przeciętną osobą a sportowcem mentalnym.

 

Sportowiec mentalny umie zachować spokój i skupić się na wykonywanym zadaniu, nawet gdy znajduje się pod presją.Wierzę, zachowanie spokoju jest niezbędne do tego, aby odnieść sukces.Do tego jego celem jest to, aby zarządzać presją.Aby tego dokonać.Najpierw musi sobie uświadomić, że odczuwania presji nie jest niczym złym. Nie zaprzecza temu, że jest zdenerwowany, ale nie pozwala, by to uczucie nim owładnęła.Oto kilka wypróbowanych i sprawdzonych technik, które powinien stosować każdy sportowiec mentalny. Dzięki nim będzie w stanie zachować spokój mimo presji i wytrwale iść naprzód.

 

Naucz się koncentracji i stosuje metodę skupionego oddechu. Sportowiec może zakorzenić się z powrotem w teraźniejszości, odpowiednio modyfikując swój oddech, ponieważ to ułatwi mu odzyskanie kontroli w trudnej i stresującej sytuacji.

 

Kiedy działasz pod presją, Pamiętaj, żeby podczas każdego wdechu powietrze całkowicie napełniony twoje płuca wypełni każdy zakątek swojego ciała, życiodajnym, wzmacniającym tlenem.Mając powietrza, uwolnij napięcie i pozbądź się uczucia niepokoju, któremu towarzyszy zwróć uwagę na uczucie rozluźnienia, które sprawia, że na nowo odzyskujesz kontrolę. Skupiony oddech pomoże ci zmniejszyć odczuwaną presję i mocno zakorzenić się w teraźniejszości.

 

Sportowiec może również osłabić odczuwaną presję, stosując metody rozluźniania mięśni.Zawodnik, który doskonali umiejętność relaksacji w codziennym życiu, nie tylko w kontekście uprawianego sportu, zyskuje bezcenną taktykę. Może ją stosować.Aby powstrzymywać dalsze budowanie napięcia i presji towarzyszące współzawodnictwo natychmiastowe rozluźnienie mięśni nie tylko powoduje uwolnienie napięcia, ale również pomaga wyciszyć umysł i osłabić odczuwaną presję.Wystarczy trochę praktyki, aby nauczyć.szybko osiągać stan fizycznego relaksu. Pamiętaj, żeby ćwiczyć technikę rozluźniania ciała, Czy to będzie metoda jacobsona? Czy to będzie trening szulca a najlepiej?Tre.I praca z nerwem błędnym. Lub inne skuteczne techniki Oddechowe.Są to popularne techniki wśród najlepszych sportowców i artystów na całym świecie.

 

Niektórzy sportowcy odkrywają, że najlepiej radzą sobie z presją odczuwaną podczas występów. Wtedy, gdy używają afirmacji.Umiejętność osłabiania odczuwanej presji poprzez wypowiadanie odpowiednich treści jest bardzo ważna.Afirmacje są skuteczne, ponieważ dzięki nim lepiej radzimy sobie z presją, zamiast udawać, że ona nie istnieje. Wielu Mistrzów sportowych stworzyło własne afirmacje i regularnie je stosuje.

 

Ćwiczenie.Wielu Mistrzów sportowych stworzyło własne afirmacje i regularnie je stosuje.Jestem dobry, Jestem szybki, Jestem silny, to jest mój czas. Wierzę, dominuję.To czy te stwierdzenia?Są prawdziwe, nie ma znaczenia.Dopóki ta metoda pomaga zmniejszyć odczuwaną presję wymyśl dla siebie 3 krótkie afirmacje, pozytywne stwierdzenia, które możesz sobie powtarzać, ćwicząc skupiony oddech lub stosując techniki relaksacji.paczków słoneczku

 

Inną metodą, którą stosują niektórzy sportowcy, gdy znajdują się pod presją, jest myślenie o czymś, co działa relaksująco.Niektórzy zakładają słuchawki i słuchają nagrań, które pomagają im zmniejszyć odczuwane napięcie. Czasami możemy zobaczyć w telewizji tenisistów, którzy siadają na krzysia podczas ważnego meczu. W takich chwilach ich myśli krążą gdzieś daleko. Umysł tenisisty przenosi się do innego miejsca na przykład nad cichy górski strumyk. Tam sportowiec siada i obserwuje promienie słoneczne odbijające się w wodzie. Jak to możliwe?Coś tak prostego może zmienić dalszy przebieg meczu. Pamiętaj, żeby regularnie ćwiczyć i rozwijać tam rodzaj umysłowego skupienia.

 

Niektórzy mistrzowie sportu przyznają, że stosują technikę z dziedziny psychologii sportu, która pozwala wyzbyć się potrzeby osiągnięcia określonego wyniku. Metoda ta polega na tym, aby poczuć presję, potem po prostu ją zaakceptować.Sportowcy, którzy umiejętnie stosują tę technikę do każdej rozgrywki, podchodzą z radością i przejęciem, bo wiedzą, że jest ona zwieńczeniem długich i męczących treningów. Teraz wystarczy, że staną do współzawodnictwa i pokażą, na co ich stać.To jest genialne.Po prostu zaakceptuj.Odpuść i rozluźnij się. Niech się dzieje.

 

Od samego początku zakładają, że nie mają nic do stracenia.Przekonanie, że lata ćwiczeń nie pójdą na marne, pozbywają się wszystkich zmartwień i przechodzą do działania wolni od jakichkolwiek ograniczeń. Niektórzy zawodnicy twierdzą, że swoje największe osiągnięcia zawdzięczają temu, że całkowicie uwolnili się od strachu przed porażką.Innymi słowy, nie skupianie się na wyniku pomogło im mocniej zaangażować się w cały proces i poczuć prawdziwą radość z rywalizacji.Czasami można wyczuć taką postawę u młodych sportowców, którzy zostają najwyżej rozstawieni w zawodach. Są niemalże.Całkowicie beztroscy w swoich działaniach, bo wiedzą, że nie mają nic do stracenia. Niektóre spektakularne zwycięstwa są bezpośrednim skutkiem tego, że sportowiec przekonał sam siebie, by uwolnić się od ciężaru własnych oczekiwań. Po takim zwycięstwie sportowcy często mówią, że nie martwili się tym, jak im pójdzie, lecz całkowicie pogrąża. Żyli się w tym.Co robili w danej chwili ich szanse na zwycięstwo znacząco wzrosły, gdy przestali odczuwać presję i odrzucili pragnienie osiągnięcia określonego wyniku.

 

Są też sportowcy.Którzy przed każdą rywalizacją stosują określoną rutynę, aby lepiej poradzić sobie z presją.Możesz stworzyć własny sposób?Radzenia sobie z presją, tak jak czujesz?

 

Jeszcze innym podejściem jest przypomnienie sytuacji, w której świetnie sobie poradziłeś, mimo że byłeś pod silną presją wrócić myślami do tamtych wydarzeń i przypomnij sobie, co dokładnie wtedy zrobiłeś, co zadziałało, jak się zachowałaś może tuż przed rozpoczęciem rywalizacji kompletnie się wyciszyłeś? A może zatraciłeś się całkowicie w tym, co robiłeś? Jak wyglądał Twój dialog wewnętrzny, co takiego działo się w Twojej głowie?Co pomogło ci zmniejszyć odczuwaną presję? Poszukaj konkretnych przyczyn.Zwróć uwagę na rzeczy, które pomogły ci wygrać z presją w przeszłości i postarać się zastosować te same techniki.Sportowiec, który nie odczuwa presji, może bez trudu pokonać przeciwnika dużo lepszego od siebie. Jeżeli nauczysz się radzić sobie z presją.Osiągniesz lepsze wyniki niż Twoi rywale, jeśli jest coś, co pomogło ci w przeszłości poradzić sobie z presją, zidentyfikuj to i wykorzystuj zawsze, gdy będziesz znajdować się w podobnej sytuacji.

 

Pamiętaj, źródłem presji jest twój umysł, naucz się postrzegać presję, którą odczuwasz podczas rywalizacji. Jak wyzwanie, które można kontrolować za pomocą technik mentalnych i stałej rutyny stosowanej przed każdymi zawodami.

 

Wewnętrzny krytyk.

 

Przypomnij sobie swój dialog wewnętrzny.Który toczył się w Twojej głowie w najtrudniejszym momencie walki czy twojego życia.

 

Na ogół.Prowadzimy negatywny dialog wewnętrzny, gdy sytuacja jest naprawdę zła.Zawsze, kiedy idzie nam źle na macie czy na boisku dialog, który toczy się w głowie, jest na ogół koszmarny.To on sprawia, że idzie coraz gorzej w najtrudniejszych momentach, gdy powinniśmy skupić całą swoją wolę i energię na odwróceniu sytuacji. Nasz dialog wewnętrzny sabotuje wszystkie nasze starania i działania.

 

Ćwiczenie.

 

Przypomnij sobie sytuację.Na macie lub na boisku lub w jakiejś kryzysowej sytuacji. I, gdy pamiętasz?Z jakimi problemami się wtedy mierzyłeś?Z jak negatywnym dialogiem wewnętrznym się mierzyłeś?  Przypominając sobie tą sytuację, zamień negatywny dialog na pozytywny dialog wewnętrzny.Chcesz usłyszeć pozytywny dialog wewnętrzny mistrza, który nawet jeśli ma kłopoty, nigdy nie pozwala na to, żeby zostać zakrzyczany?

 

Wyobrażając sobie tą trudną sytuację, zacznij nagłos mówić.Co powinieneś pomyśleć w tamtym momencie?

 

To ćwiczenie powinna otworzyć ci oczy.Nauczysz się dzięki temu, że najważniejsza jest słuchania tylko pozytywnych myśli.Prawdziwy Mistrz skupia się na pokonywaniu przeciwności.Zwłaszcza, gdy sprawy idą nie po jego myśli.

 

Dzięki temu nauczysz się świadomie wyłączać wewnętrznego krytyka. Nauczysz się, żebyś zawsze słuchał dialogu wewnętrznego, który brzmi jak słowa pozytywnie nastawionego trenera, a nie negatywnie nastawionego krytyka.To pomoże ci zrozumieć, że każda myśl, która rodzi się w Twojej głowie.Musi być pozytywna, zachęcająca i dodająca siły. Jest to bardzo ważne, ponieważ tak jak myśli, kreują emocje, które wpływają na nasze samopoczucie. Tak samo dialog wewnętrzny wpływa na nasze uczucia, a to z kolei ma bezpośrednie przełożenie na nasze wyniki.Pamiętaj.Że wojownik, Mistrz wyłącza głos wewnętrznego krytyka, ponieważ rozumie, że musi to zrobić.

 

Pamiętaj, twój wewnętrzny dialog musi być pozytywny, zachęcający i dodające siły, zwłaszcza gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji. Wyłącz wewnętrznego krytyka.

 

Nadmiar emocji.

 

Czasami zdarza się, że przed rozpoczęciem rywalizacji zawodnik jest bardzo pobudzony i w rezultacie sabotuje własne działania. Często można to zaobserwować podczas turniejów zapaśniczych, kiedy właśnie z powodu nadmiernego entuzjazmu niektórzy amatorzy podkręcają swoje silniki do granic możliwości, zanim jeszcze zdążą wejść na matę.Nie rozumieją oni, że zbyt dużo nakręcenie się wpłynie negatywnie na ich skuteczność podczas walki.

 

Sportowiec.Bez względu na to, jak bardzo próbował sobie wyobrazić spokój, luz i kontrolę w dniu zawodów zawsze kipiał od emocji, a jego ekscytacja była tak duża, że nie był nawet w stanie nic zjeść.Efekt był taki, że chociaż każdą walkę zaczną bardzo dobrze, był zbyt pobudzony, a to negatywnie wpływało na dalszy przebieg rywalizacji. Jego przeciwnicy bez trudu spychali go do defensywy. To bardzo go frustrowało, aż w końcu dzięki ćwiczeniom nauczył się, jak wpływać na intensywność emocji, które odczuwał, gdy stawał do walki. Wystarczyło, że tylko trochę zmniejszył tę intensywność, a zaczął częściej wygrywać.

 

Dobry sportowiec mentalny wie na jakim poziomie intensywności osiąga najlepszą wydajność. Większość Mistrzów sportu twierdzi, że w skali od jeden do 10, gdzie 10 oznacza najbardziej intensywny poziom. Najlepsze wyniki osiągają około poziomu siódmego lub ósmego.Oczywiście czasami muszą zwiększyć tę intensywność i podnieść stawkę do 9 czy 10, ale zawsze pamiętają, że nie jest to idealny poziom intensywności w momencie rozpoczęcia rywalizacji.

 

Sportowiec mentalny, który wie, na jakim poziomie intensywności powinien zaczynać, ma dużą przewagę nad przeciwnikiem.Pomaga w ten sposób stworzyć warunki potrzebne do tego, aby mógł osiągnąć najlepszą wydajność, zarządza swoją intensywnością tak, aby nie utrudniała mu wspięcie się na wyżyny własnych możliwości. Jest to prosta koncepcja, która może wiele zmienić, ale większość sportowców amatorów jej nie zna. Nie możesz podkręcać się do poziomu dziesiątego za każdym razem, gdy stajesz do walki, licząc, że to pomoże ci odnosić.Największe sukcesy połączenia nerwowo Mięśniowe w twoim organizmie pomogą ci osiągnąć lepsze wyniki, jeśli nauczysz się obniżać poziom swojej intensywności.

 

I tutaj pojawia się.Praca z tre, czyli.Praktyka umiejętności.Się regulacji stresu i napięcia w ciele.

 

Analiza własnego zachowania i Rady osób, które darzysz zaufaniem, pomogą ci dokładnie określić, na jakim poziomie intensywności osiągnąć najlepszą efektywność. Przypomnij sobie różne techniki, które stosowałeś przed zawodami i spróbuj ocenić, która z nich pomogła ci osiągnąć dokładnie taki poziom, na którym jesteś najbardziej efektywny.A potem ćwicz osiąganie idealnego poziomu intensywności we właściwym czasie naucz się zarządzać tą cenną intensywnością.

 

Pamiętaj, musisz nauczyć się kontrolować samego siebie, zanim będziesz mógł kontrolować swoje działania podczas sportowej rywalizacji. Zbyt duże podkręcenie intensywności przed zawodami negatywnie wpłynie na twoje wyniki.

 

 

 

 

Twoje marzenie.

 

Co motywuje nas do podejmowania kolejnych prób parcia naprzód robienia kolejnego kroku nawet wtedy, gdy można odnieść wrażenie, że żadna metoda nie działa.Marzenia.

 

Zastanów się nad tym, gdybyś nie miał marzeń wizji, to skąd byś wiedział, dokąd chcesz iść bez marzeń? Człowiek tylko swobodnie dryfuje płynąc tam gdzie poniesie go prąd.

 

A jakie jest twoje marzenie, jeśli jest dla ciebie ważne, to warto za nim podążać. Każdy Mistrz sportowy powie ci, że życie polega przede wszystkim na gonieniu za marzeniami. Dzięki temu stale idziemy naprzód.

 

Pamiętasz o inżynierii wyobraźnij? Stosuj ją, gdy będziesz kształtować swoją wizję, pozwól, żeby pomogła ci uwierzyć, że jesteś w stanie zdobyć to, o czym marzysz. Pozwól samemu sobie na to, aby poczuć potęgę własnych marzeń.Nigdy nie dopuść do tego, żeby ktoś albo coś zepchnięcie z drogi, którą sobie wyznaczyłeś, albo odebrać ci wiarę w siebie.

 

A dokąd ty teraz zmierzasz? Jaka jest twoja wizja przyszłości? Jeżeli chcesz ją zrealizować, musisz ją zobaczyć oczyma wyobraźni, poczuć tak mocno, jakby twoje marzenie już się spełniło.Wypracuj w sobie nawyk częstego wzmacniania wizji dotyczącego tego, co chcesz osiągnąć w ciągu najbliższych kilku lat. A potem rób wszystko, żeby ją urzeczywistnić.

 

Oczywiście same marzenia nie wystarczą. Musisz jeszcze uwierzyć, że jesteś w stanie spełnić, a także podejmować odpowiednie działania.Musisz wykonać określone kroki, żeby dotrzeć tam, dokąd zmierzasz. Niedługo dowiesz się, jak określać proste cele, które pomogą ci zamieniać marzenia w rzeczywistość wielu Mistrzów sportu stosuje te same metody, żeby konsekwentnie iść do przodu i nie popaść w stagnację. Na razie jednak chce tylko, żebyś stworzył konkretną wizję tego, co chcesz osiągnąć w życiu.

 

Pomyśl kim chcesz być i jak ma wyglądać twoje życie. Poćwicz inżynierie wyobraźni, zamknij oczy i zobacz siebie i wszystko dookoła, tak jak chciałbyś, żeby wyglądało wyobraź to sobie poczuć to i zobacz to z pełną wyrazistością. Niech twój Duch uniesie się do góry.

 

Zastanów się, jakie jest twoje marzenie. Zdefiniuj je, to jest twoje zadanie.

 

 

 

CELE

 

Wojownik Mistrz zamienia swoje marzenia w rzeczywistość.Podejmując działania, które pomagają mu osiągnąć wyznaczone cele.Często jest tak, że rozwój osobisty i największe osiągnięcia są bezpośrednio związane z tym, jak dobrze dany sportowiec opanował umiejętność określania celów.Sportowcy mentalni są ukierunkowani na cel.Mają wizję.

 

Sportowiec narzeka, że brakuje mu motywacji. Przyczyna prawie zawsze jest ta sama.Cel, który sobie wyznaczył, nie inspiruje go do działania.Po Tomasz określić cel, żeby pomógł ci spełnić twoje marzenie. Ma on rozbudować w tobie pragnienie odnoszenia sukcesów.Ma sprawić, że twoja pewność siebie będzie rosnąć za każdym razem, gdy zaobserwujesz u siebie znaczące postępy.Jeśli określisz sobie właściwe cele, jakość Twoich treningów automatycznie się polepszy. Cele poprawiają efektywność i sprzyjają odnoszeniu sukcesów.Określając własne indywidualne cele, Pamiętaj, że muszą one jednocześnie być realistyczne i trudne do uzyskania najlepsze cele to takie, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do osiągnięcia, inspirują do ciężkiej pracy, ponieważ dzięki niej zaczynają być osiągalne. Nie można określać zbyt trudnych ani zbyt łatwych celów, ponieważ wtedy stracą one swój sens.Warto zapisać swoje cele i często sprawdzać postępy. Mogą one mieć formę celu na dany dzień, miesiąc albo rok. Pamiętaj, że tym, do czego dążysz jest robienie postępów, a nie osiągnięcie doskonałości. Wierz mi, że gdy zaczniesz skupiać się na ważnych, konkretnych celach, uwolnisz moc ukrytych rezerw i sprawi, że w twoim życiu zacznie się dziać coraz więcej dobrych rzeczy.

 

Cele są najbardziej znaczące wtedy, gdy odzwierciedlają to, czego najbardziej pragniesz, a nie to, czego inni pragną dla ciebie.

 

Musisz definiować swoje cele w taki sposób, żeby podkreślać to, co ma się wydarzyć, a nie to, czego chcesz uniknąć.Nie przegrać w pierwszej rundzie to nie jest cel, bo skupia się na twoich obawach.

 

Musisz przemyśleć formę swoich celów zastanów się co chcesz osiągnąć w ciągu najbliższych 2 albo 3 lat, Niech to będą twoje długofalowe cele?Dla każdego określi termin realizacji.

 

Potem wymyśl co najmniej 3 rzeczy, które chcesz osiągnąć w przyszłym roku, to będą twoje krótkofalowe cele.Tak samo jak poprzednio określi termin ich realizacji.

 

Potem zastanów się, co możesz zrobić w każdym miesiącu, żeby przybliżyć się do osiągnięcia swoich krótkofalowych celów.Wypisz te 3 rzeczy.To będą twoje cele na każdy miesiąc. Dla nich również określi termin realizacji.

 

I na końcu określi cele na każdy dzień, które pomogą ci osiągnąć cele na dany miesiąc, a w dalszej perspektywie cele krótkofalowe i długofalowe.Kiedy określisz swoje cele w taki sposób i zaczniesz podejmować działania, które przybliżą się do ich osiągnięcia.Zaobserwujesz pierwsze postępy? Najpierw jednak musisz mieć pewność, że to są twoje marzenia, a nie kogoś innego.Dzięki temu zrobisz krok naprzód.

 

Ćwiczenie. Zrób to teraz zastosuj się do tych wskazówek i użyj systemu określania celów, który przed chwilą ci opisałem sporządzić swój Plan. To jest twoje zadanie zacznie od razu dopilnować, żeby wszystkie twoje działania były spójne i służyły jednemu osiągnięciu twoich celów i spełnianiu marzeń.

 

Dobrze się zastanów.Pomyśl, dlaczego osiągnięcie tych celów jest ważne? Sporządź Plan podejmie działania wszystko, czego potrzebujesz jest w tobie w twoich marzeniach cele odzwierciedlają twoje marzenia na osi czasu, pokazując jakie kroki musisz podjąć, żeby odnieść sukces. Pamiętaj, że każda podróż składa się z pojedynczych kroków.Więc zastanów się bądź kreatywny podejmuje ryzyko, wypróbowuję nowe rzeczy i przede wszystkim stawaj swoje cele przed sobą. Uwierz, że jesteś w stanie je osiągnąć na twoim miejscu. Zacząłbym już teraz. Jeśli weźmiesz sobie te wskazówki do serca, nigdy tego nie pożałujesz.

 

Pamiętaj, określanie celów jest kluczowe, ponieważ dzięki nim łatwiej jest odnosić sukcesy. Cele pomagają umieścić marzenia na osi czasu i ułatwiają robienie postępów.

 

Ciężka praca.

 

Kiedyś renzo gracie, Znokautował przeciwnika na zawodach mma.Komentator, który .przeprowadzał z nim, potem Wywiad zasugerował, że Renzo wygrał walkę tylko dlatego, że mu się poszczęściło. Ten natychmiast odpar odparował mu z szelmowskim uśmiechem.Tak to już jest, że im więcej trenuje, tym większe mam szczęście.Co za Mistrz i co za prawdziwie mistrzowska odpowiedź.

 

Z wyjątkiem kilku nielicznych przypadków najlepsi sportowcy i to jednocześnie ci sami, którzy najciężej trenują. I choć większość sportowców stwierdzi, że chce wygrywać tylko garstka, tych, którzy mają wystarczająco duży talent, żeby dostać się na szczyt, jest gotowa na ciężką pracę i poświęcenie niezbędne do tego, aby zostać mistrzem.

 

Legendarny trener piłki nożnej win z Lombardii.Napisał kiedyś na ten temat w ten sposób.

 

Człowiek może być tak wielki, jak chce, jeśli uwierzy w siebie i wykaże się odwagą tetre, determinacją, poświęceniem i żyłką rywalizacji musi też być gotowy poświęcić małe rzeczy w swoim życiu i zapłacić wysoką cenę za inne, które mają większą wartość.Taki człowiek może osiągnąć wszystko, jeżeli zaangażuję się w to, co robi, zaczyna wkładać w swoją pracę wszystkie siły i pokazywać prawdziwą moc swojego serca. Kiedy się do czegoś zobowiąże, nic nie powstrzyma go przed odniesieniem sukcesu.Im więcej pracy w coś wkłada, tym trudniej jest mu się poddać.

 

Mimo tego jednak często dzieje się także sportowcy o niespotykanym talencie osiągają przeciętne wyniki, ponieważ nie wkładają wystarczająco dużo wysiłków. Sam doskonalenie jest im dobrze z tym, co zdobyli i nie mają ochoty ciężko pracować, żeby wejść na wyższy poziom umiejętności. Efekt jest taki, że wielu innych sportowców, którzy ciężko i regularnie trenują.Osiąga lepsze wyniki od nich, dlatego nie zniechęcaj się, jeśli trener powie ci, że nie masz wielkiego talentu.Ciężka praca, wysiłek i entuzjazm, bo mogą ci osiągnąć dobre wyniki, pod warunkiem, że nie zejdziesz z kursu, a jeśli należysz do nielicznego grona wybitnie utalentowanych jednostek, to pamiętaj, że twój talent.Może.Być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Talent nie jest żadną zaletą, jeśli pozostajesz w stagnacji, zadowalasz się przeciwnymi wynikami, które nie wymagają od ciebie większej pracy. Sportowiec mentalny, wierzę, aby osiągnąć doskonałość nie wystarczy jakoś sobie radzić.

 

Kiedyś?Pewien.Sportowiec wygrał Mistrzostwa.Zapasów na poziomie krajowym.Został zapytany.Wtedy, czy miło jest poczuć rzecz cała ta ciężka praca się opłaciła. Przyznał, że jest mu miło i że jest naprawdę szczęśliwy.Został zapytany, jakie ma plany.Jako Mistrz Ameryki.I, czy chcesz sobie zrobić przerwę?Odparł, że nie ma mowy. Teraz każdy chce mnie pokonać, dlatego muszę trenować jeszcze więcej niż dotąd, żeby obronić tytuł mistrza.

 

Ten młody, mądry dwunastolatek w tak młodym wieku rozumiał już, że będzie musiał pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby nadal odnosić sukcesy na najwyższym poziomie. Ale widząc błysk w jego oczach.Wiedziałem, że jest to dla niego ekscytująca perspektywa.

 

Prawdziwi mistrzowie naprawdę chcą ciężko pracować. Są gotowi zrobić wszystko, co trzeba, żeby dostać się na szczyt i utrzymać się na nim. Prawdziwi mistrzowie sportu są gotowi zapłacić wysoką cenę za samodoskonalenie.

 

Przypomnij sobie słowa Grace i jego, im więcej trenuję, tym większe mam szczęście.

 

A zatem, jak bardzo jesteś zdeterminowany, żeby sprawić, by szczęście się do ciebie uśmiechnęło.

 

Pamiętaj, w momencie, gdy szczerze zobowiąże się do ciężkiej pracy i postawisz sobie za cel.Żeby zostać mistrzem?Uruchomisz potężną maszynę, moc serca.

 

 

Dotarcie na miejsce.

 

W żadnej karierze nie nadchodzi taki etap, w którym człowiek wie już wszystko i nie jest w stanie nauczyć się czegoś nowego.To stwierdzenie jest jeszcze prawdziwsze, gdy uświadomisz sobie, że niemal w każdym przypadku mistrzostwa jest wynikiem ciężkiej pracy, a nie wrodzonego talentu.

 

Prawdziwy Mistrz ma świadomość, że bez względu na to, jak wspaniałe sukcesy odnosi, to nie one są najważniejsze. Liczy się to, czego jeszcze może się nauczyć wie, że aby wejść na sam szczyt, musi wytrwale się doskonalić dzień pod nią i wie, że najszybszym sposobem nawet samodoskonalenie jest praca nie nad mocnymi stronami, lecz nad słabościami.

 

Byłaby jeszcze bardziej poprawić swoje wyniki. Sportowiec mentalne musi dokładnie poznać swoje mocne i słabe strony.A potem i to jest najważniejszy element, musi podjąć świadomą decyzję, aby zamienić swoje słabości w zalety.

 

Ćwiczenie.Weź kartkę i wypisz wszystkie swoje.Mocne i słabe strony.Podejmij teraz świadomą decyzję, że będziesz trenować swoje słabe strony.Aż zamieniał się.W zalety..

 

Zaś przykład z pewnej młodej, utalentowanej tenisistki.Która miała miażdżący serw i cudowny forhend, ale za to słaby backhand. Kiedyś?Ćwicząc ze swoim trenerem i wykonując doskonałe for handy.Jeden za drugim podsłuchała, jak ktoś mówi, że jej forhend.Jest tak pewny i byłaby szalona, gdyby nie skoncentrowała się na backendzie. Wtedy powiedziała trenerowi, że przez następne 2 tygodnie zamierza skupić się wyłącznie na udoskonalaniu bekhendu.Niedługo potem odniosła jedno z największych zwycięstw w karierze, pokonując jedną z najlepszych tenisistek na świecie z drugiej rundzie międzynarodowego międzynarodowego turnieju zamieniła swoją słabość w zaletę.

 

Twój Plan powinien być taki sam, zidentyfikuj swoje słabości i poświęć czas na solidną pracę nad nimi.Oczywiście każdy sportowiec powinien pracować nad wszystkimi aspektami.Swoich umiejętności, ale Mistrz wie, że dobry przeciwnik odkryje i wykorzysta każdą jego słabą stronę. Dlatego właśnie tworzy Plan działania, którego celem jest udoskonalenie wszystkich obszarów, które nie są jego najmocniejszymi stronami.

 

A zatem, Dlaczego nie idzie ci tak dobrze jak chcesz? Masz jakiś Plan działania, który pomoże ci to zmienić? Spójrz na swoje umiejętności oczami mistrza złóż postanowienie, że udoskonalić się skupiając się na tym, co wymaga poprawy i nie odkładaj tego zadania na później, bo teraz idzie ci całkiem nieźle. Posłuchaj tej Rady i Popracuj porządnie nad zmianą swoich słabości.Zalety a wejdziesz na zupełnie nowy poziom mistrzostwa w swojej dziedzinie.

 

Złóż zobowiązanie, przygotuj Plan działania i obiecaj sobie, że udoskonalić swoje umiejętności, przekształcając słabe strony w zalety.

 

Pamiętaj, ludzie sukcesu wyróżniają się samodyscypliną, dzięki której robią to, co należy zrobić, czy im to sprawia przyjemność, czy nie.

 

Zmiana stanu umysłu.

 

Teraz opisze.Jak zmienić swój stan umysłu?Z paraliżującego strachu i bezradności na pewność siebie i gotowość do walki.Jak stać się niepowstrzymaną siłą dominacji i osiągnąć to w krótkim czasie?

 

Myśli.Wywołują emocje.I uczucia, które wpływają na twój stan umysłu.Jakikolwiek on jest jego źródłem są twoje myśli.Dlatego zawsze, gdy czujesz się bezradny, przypomnij sobie jedną rzecz możesz zmienić swoje myśli i swój stan, skupiając się na 3 kluczowych elementach.

 

Pierwszy z tych elementów to dialog wewnętrzny.Zadaj sobie pytanie, jak brzmiałby Dialog wewnętrzny mistrza, który przygotowuje się do rywalizacji?

 

Gdybyś był wielkim mistrzem i miał ogromne doświadczenie, gdybyś miał na swoim koncie wiele zwycięstw i gdybyś znajdował się w szczytowej formie, jak brzmiałby Twój dialog wewnętrzny podczas przygotowania się do tej walki?

 

Może na przykład tak Jestem silny, Jestem szybki, dominuje, kontroluje walkę, nigdy się nie poddaje. Nigdy nie ulegam. Jestem silny, pokonam przeciwnika, Jestem niepowstrzymany m groźnym gladiatorem wygrywam, Jestem niepokonanym mistrzem siłą furii, a mój przeciwnik mi ulegnie. A może coś takiego?Jestem gotowy, kontroluje sytuację, idę naprzód, nie poddaje się, wygrywam, Jestem silniejszy, Jestem mocniejszy. Jestem lepszy, powstrzymuje mojego przeciwnika, rozumiesz i trzeba to powiedzieć do siebie na głos z pewnością siebie i potężną energią.

 

I tego właśnie teraz od ciebie chce udawaj, że jesteś aktorem, stań się tym mistrzem. Zacznij słyszeć jego dialog wewnętrzny. Chcę, żebyś udawał i czuł, że jesteś mistrzem, który go właśnie opisałem. Chcę, żebyś włączył w myślach ten sam dialog, który prowadziłby ten miejsc, przygotowując się do walki, zacznij już teraz.

 

Drugim kluczowym elementem jest to, jak się poruszasz. Zadaj sobie pytanie, jak porusza się Mistrz, który przygotowuje się do rywalizacji?Zacznij poruszać swoim ciałem tak samo jak Mistrz przygotowujący się do walki.Kontynuuj dialog wewnętrzny, a jednocześnie zacznie poruszać swoim ciałem tak, jakbyś był mistrzem, który przygotowuje się do opuszczenia do spuszczenia łomotu swojemu przeciwnikowi. Jak powinieneś się poruszać, jak poruszałby byś swoim ciałem, gdybyś był mistrzem przygotowującym się do walki? Pokaż mi, zacznij już teraz.

 

Zmień swoje ruchy, zacznij zachowywać się jak Mistrz, który się rozgrzewa i przygotowuje do walki. Stawiaj duże kroki ćwicz ataki na niewidzialnym przeciwniku i musisz kipieć energią jak gladiator czekający na otwarcie bramy dzielące jego od areny. Obserwując to poczuj nadzieje.Ruchy, które wykonujesz, muszą przypominać typowe gesty mistrza przed walką.

 

Rozgrzewaj się jak prawdziwy Mistrz przez cały czas prowadzić pozytywny dialog wewnętrzny.

 

Trzeci krytyczny element to oddychanie.

Zadaj sobie pytanie, jak oddychał by Mistrz tuż przed rozpoczęciem walki kontynuuj swój pozytywny dialog wewnętrzny. Poruszaj się jak Mistrz i Dodaj do tego jeszcze oddychanie typowe dla mistrza, który przygotowuje się do walki.

 

Nie zastanawiaj się ani chwili, tylko od razu włącz prawidłowe oddychanie.I połącz te wszystkie 3 krytyczne elementy, oddychanie, ruchy i dialog wewnętrzny. Wtedy znajdziesz się w zupełnie innym świecie.

 

W ten sposób.Zmienisz całkowicie swój stan umysłu, wchodząc na matę czy na boisku jesteś gotowy do walki zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Dzięki temu jesteś w stanie dać z siebie naprawdę wszystko, stosując 3 kluczowe elementy.Możesz zapomnieć o swoich starych metodach. Zamienisz w ten sposób swój stan umysłu.I ruszysz do walki jak prawdziwy Mistrz?

 

Potraktuj to jako element rozgrzewki przed każdą rywalizacją.

 

Po pierwsze zadaj sobie pytanie, jak brzmiałby Dialog wewnętrzny mistrza, który przygotowuje się do rywalizacji?

 

Po drugie, jak poruszałby się Mistrz, który przygotowuje się do rywalizacji?

 

Po trzecie, jak oddychał by Mistrz, przygotowując się do rywalizacji.

 

No zrób zastosuje wszystkie 3 elementy na kilka minut przez rozpoczęciem rywalizacji. Dzięki temu osiągniesz stan całkowitego przygotowania i pewności siebie. Zapomnij o starych metodach. Posłuchaj rad trenera.

Pamiętaj, zastosuj wszystkie 3 kluczowe elementy i połącz je, żeby całkowicie odmienić swój stan umysłu.Dialog wewnętrzny mistrza przygotowującego się do walki i ruchy mistrza przygotowującego się do walki i oddech mistrza przygotowującego się do walki, a potem pozwól, abyś stał się tym mistrzem, gdy rozpocznie się rywalizacja.

 

Teraźniejszosć

Być całkowicie w teraźniejszości.To właśnie jest klucz.Nauczyć się, jak być tu i teraz podczas walki, to jest twój cel.Przez cały czas być w chwili obecnej, gdzie twój umysł i ciało stanowią jedność twoje umiejętności biorą górę, a żadne myśli ci nie przeszkadzają. To jest wiedza wojownika?Tego ludzie uczą się od wieków.Poznajesz właśnie sprawdzoną i skuteczną drogę, aby tam dotrzeć.

 

Rozumiejąc i praktykując tę. sztukę, człowiek uczy się jak stworzyć wewnętrzne środowisko, które pomaga wyciszyć umysł podczas rywalizacji. Spokojny umysł to cecha wojownika w teraźniejszości. Wszystko łączy się ze sobą a twoje ruchy są perfekcyjne i automatyczne.Wojownik, Mistrz o niczym nie myśli i nie zaśmieca swojego umysłu, jest niepowstrzymany mistrzem, który całkowicie angażuje się w każde swoje działanie.

 

Sztuką jest nie myśleć o niczym.Świadomie całkowicie zanurzyć się w chwili obecnej.

klucz

 

Prawdziwy Mistrz uczy się jak nie odczuwać presji tym, co ją wywołuje, jest niepokój, który może zaistnieć tylko wtedy, gdy człowiek pozwoli, żeby jego myśli popłynęły daleko teraźniejszości do jakiegoś niepewnego momentu w przyszłości albo do zapamiętanej porażki z przeszłości.Potęga tkwi w chwili obecnej.Trzymaj się jej.

 

2 umiejętności, które musi posiadać każdy wojownik, Mistrz, aby osiągnąć maksimum swoich możliwości, to zdolność do rozpoznania momentów, w których jego umysł nie jest skupiony na teraźniejszości oraz zdolność do przywrócenia umysłu z powrotem do teraźniejszości. Kiedy twój umysł zaczyna gdzieś gonić, pomóż mu się uspokoić.Stosując metodę skupionego oddechu. Dzięki temu osiągniesz stan, w którym będziesz miał całkowitą pewność, że jesteś w stanie zrobić to, co musisz zrobić i że wcale nie będzie to wymagało od Ciebie jakiegoś wyjątkowego.Wysiłku, ponieważ twoje ruchy będą naturalne i dokładne, to właśnie ten stan jest źródłem wszystkich właściwych działań.

 

Umysł może odnaleźć prawdziwy spokój tylko w chwili obecnej niczym się nie martwi. Niczego nie ocenia, nie odczuwa lęku, ani nie żywi nadziei. Przez cały czas jest obecny tu i teraz.Musisz ćwiczyć uwalniania umysłu od zbędnych myśli o wszystkich osobistych sytuacji innych spraw, które cię rozpraszają i odwracają twoją uwagę od tego, co się dzieje w hali sportowej.Ringu na boisku.Oczywiście ważne jest, abyś umiał wyciągać lekcje z błędów popełnionych w przeszłości, ale są takie chwile, w których należy zostawić ten przeszłość za sobą.Ważne jest to, że abyś solidnie przygotowywał się do tego, co się wydarzy w przyszłości.Ale bycie w teraźniejszości wymaga być na pewnym poziomie. Odrzucił myślenia o przyszłych wydarzeniach.

 

Teraz to czas, w którym działasz, a teraźniejszość to jedyne miejsce, w którym istnieje teraz.Ćwicz, wyciszanie umysłu i sprowadzanie go do teraźniejszości. Ucz się jak osiągać spokój i odnajdywać teraźniejszość po to, aby wejść na szczyt swoich możliwości. Rozumiesz?

 

Musisz ćwiczyć jeszcze więcej, żeby to?Widzieć i wiedzieć.

 

Pamiętaj być całkowicie w teraźniejszości. To jest klucz.

 

Przygotuj się na zwycięstwo

 

Mistrz zawsze Jest gotowy na zwycięstwo.

 

Zawsze trenuj w myślach i używaj wyobraźni, tak jak cię uczyłem.To zwiększa pewność siebie, której fundamentem jest wiedza, że jesteś przygotowany zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Pewność siebie sprawia, że automatycznie wiesz, co robić, nawet gdy nie jesteś do końca przekonany. Jej korzyści są ogromne. Nigdy nie zapominaj o wizualizacji.

 

Musisz sobie zaufać twój umysł musi być w pełni zaangażowany, wyzbądz się, wątpliwości tutaj nie ma dla nich miejsca.

 

Bądź pewny siebie i zaufaj sobie.Jednocześnie przygotowując się na zwycięstwo. Zawsze poważnie traktuje swoje treningi, zawsze bądź skoncentrowane. Pamiętaj, tworzysz powiązania neuronową mięśniowe, które przejmą kontrolę, gdy wreszcie pozbędziesz się starych nawyków. Im bardziej skoncentrujesz się podczas treningu, tym bardziej będziesz w stanie zaufać sobie w sytuacji, gdy będziesz musiał dać z siebie wszystko.

 

Pamiętaj, że trening umysłu pomaga wojownikowi rozwinąć zdolność skutecznego wyciszenia analitycznego umysłu.Dzięki niej będziesz mógł wykorzystać umiejętności nabyte podczas treningu i będziesz walczył zupełnie instynktownie.Kiedy tak się dzieje, jesteś pewny siebie zrelaksowany i zdeterminowany. Wszystko idzie po Twojej myśli. Wspinasz się na wyżyny swoich możliwości.To właśnie jest Nagroda za dobre przygotowanie. Pamiętaj im, nigdy nie zapominaj, że szczytowa forma to nie jest coś, co można wymusić. Musisz odpowiednio się przygotować, aby te formy osiągnąć. Teraz już rozumiesz, jak stworzyć idealny klimat mentalny, dzięki któremu w pełni wykorzystasz swój potencjał.

 

Chodzi o to, żeby umieć odizolować świadomy umysł od tego wszystkiego przypomniał mi.I pozwolić, by wiedzę i umiejętności zdobyte podczas treningu przejęły całkowitą kontrolę. Nie zapominaj, że czasami doskonalenia się wymaga wyzbycia się starych nawyków.Dlatego bądź otwarty na nowo na nową wiedzę i pamiętaj, że osiągnięcie celów i pełne wykorzystanie własnego potencjału wymagają odwagi. Przygotuj się na ciężką pracę.

 

Najważniejszą rzeczą jest to, jak Mistrz przygotowuje się do walki. Musisz odnaleźć w sobie wojownika, musisz włożyć w to całe serce, żeby potem niczego nie żałować. Mistrz zawsze przygotowuje się na zwycięstwo. Pamiętaj, żeby zostać mistrzem. Musisz zachowywać się jak Mistrz.

 

Pamiętaj.Mistrz zawsze jest przygotowany na zwycięstwo.

 

Niektórzy ludzie przeżywają całe życie zakuci w łańcuchy, nie mając pojęcia, że w rękach trzymają klucz.Irytuj się, gdy niepewność Zaburza Twoje myśli.Zrozumiem, życie nie zawsze toczy się tak, jak tego chcesz. Masz swoje marzenia i cele, które starasz się osiągnąć, a mimo to sprawy nie zawsze idą po Twojej myśli. Zastanów się jednak, gdzie byśmy byli, gdybyśmy nie wybrali sobie ścieżki, gdybyśmy nie włożyli żadnego wysiłku zrealizowanie planu, wtedy nie wiedzielibyśmy, dokąd zmierzamy, a to nie byłoby nic dobrego.

 

Jeżeli ktoś się uwalnia od czegokolwiek.Jeśli podnosi się po tym, jak życie dało mu soczystego kopniaka, to też jest jakiś krok do przodu, więzi się w garść albo uwolnienie się. To też jest jakiś krok, który przybliża cię do osiągnięcia czegoś nowego.Chodzi o to, że nawet jeśli tego do końca nie rozumiemy, czasami życie stawia nas na nowej drodze takiej, o którym nigdy nie prosiliśmy, o której nigdy nie marzyliśmy i której nigdy sobie nie wyobrażaliśmy.Zamiast skupiać się na analizowaniu swojej sytuacji albo wątpić w to, jak po kierowało tobą życie, czemu po prostu?Nie zaakceptować faktu, że właśnie stanowić na nowej ścieżce przestań wątpić w siebie, to tylko wywołuje dezorientację. Zrozum, że to, co było już nie istnieje, zniknęło należy do przeszłości, a to co jest? No cóż, chyba tylko to się liczy, prawda?

 

Przeszłość minęła, możesz wracać do niej myślami, ale to są tylko wspomnienia. Przyszłość leży przed tobą, ale ona jeszcze nie nadeszła. Tak naprawdę dzień dzisiejszy jest wszystkim, co masz. Dlaczego po prostu nie zaczniesz iść po swojej nowej ścieżce, konsekwentnie robiąc jeden mały krok za drugim zacznij marzyć o nowych rzeczach, rzuć je wszechświatowi podnieś głowę wysoko.Okaż wiarę i przekonaj się, co na ciebie czeka. Samo życie postawiło Cię na tej drodze. Po prostu zaufaj temu, co jest i trzymaj się tego.

 

Wierzę, że każdy, kto tak postępuje, wkrótce odkrywa nową drogę, która poprowadzi go w najbardziej naturalnym i pożądanym kierunku. Ciesz się nową przygodą, rozpocznij ją okazując silną wiarę w siebie, a podejrzewam, że wkrótce sam stwierdzisz, iż twoja nowa ścieżka jest satysfakcjonująca i bardziej zadziwiające niż wszystko, co do tej pory sobie wyobrażałeś. Podążaj drogą, która została dla ciebie wytyczona. Idź.Za głosem przeznaczenia wszechświat nie popełnia błędów. Każdy jest dokładnie tam, gdzie powinien być. Musisz o tym pamiętać zawsze, gdy czujesz, że ścieżka, którą podążasz, straciła swoją solidność albo cel zawsze pamiętaj, jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być, a potem.

 

A potem musisz iść dalej, musisz po prostu iść dalej.

 

Przede wszystkim nigdy się nie poddawaj. Nie pozwalaj sobie na negatywne myśli bądź zdyscyplinowany żyj teraźniejszością kontroluj gniew kontroluj strach.Stosuj inżynierię wyobraźni wierz we własne marzenia.

 

Wiara w siebie wszystko napędza.

 

Wiara w siebie.

 

A zatem zrób to, co wszyscy musimy zrobić na tym, czy innym etapie naszego życia.Idź dalej.Po prostu. Idź dalej…………….

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry