fbpx

RECALL HEALING

TERAPIA RECALL HEALING

Metoda opracowana przez Dr Gilberta Renaud, 

Dzięki niej uzyskujemy odpowiedzi na pytania dlaczego przyciągamy takie sytuacje a nie inne do swojego życia oraz czemu chorujemy na dane choroby i jaki jest ich cel.

Zagłębimy się trochę w temat.

Mózg – organ sterujący każdym narządem w naszych ciałach, tak naprawdę dba o nasze przeżycie. Można go porównać do takiego niby centrum dowodzenia, statek matka..smth like that.

Do tego narządu przypisane są różne zadania, takie jak odbiór wszystkich informacji min. z wnętrza ciała, z psychiki oraz bodźce zewnętrzne. Jest ich na prawdę wiele.

Analizując dotychczasową bazę danych, po przez elektryczne i magnetyczne impulsy dociera do całego ciała, min do narządów wewnętrznych wgrywając im optymalny program aby człowiek mógł przeżyć. Takim programem może być również choroba.

Rolę programisty pełni tutaj psychika, która składa się z emocji, myśli, poglądów czy edukacji

Nagły wstrząs lub długotrwały stres może wywołać negatywne emocje oraz napięcie. Stresowa sytuacja, lub taka która wywoła lęk, strach bądź niepokój powoduje świadome lub nie, powstanie przekonania że ta traumatyczna sytuacja jest połączona z nasza osobą czyli myślimy wtedy “nic nie jestem wart” “to przeze mnie” “nigdy nic mi nie wychodzi”

Sytuacja dotycząca płaszczyzny psyche, wpływa głównie na nasze samopoczucie psychiczne ale kiedy stres przekroczy pewną granicę i nie możemy się już zrelaksować, czujemy się wyczerpani – wtedy mózg nie może właściwie kierować organizmem. Jeśli nie znajdziemy rozwiązania sytuacji i napięcie nie zostanie rozładowane, będziemy obciążeni poprzez ciągłe przebywanie w układzie współczulnym(stresowym) – a ten zabiera bardzo dużo energii.

Centrum dowodzenia traktuję sytuację stresującą jako zagrożenie więc szuka rozwiązania, które pozwoli przejść naszemu organizmowi w tryb przywspółczulny gdzie redukujemy stres.

Mózg przesuwa przytłaczające emocje oraz związane z nimi przekonania do podświadomości.

Jednocześnie  wstrząs zostaje zapisany w małym fragmencie mózgu, centrum neuronalnym, które w Terapii nazywane jest ogniskiem DHS.

Przekazuje ono energię konfliktu emocjonalnego do części ciała, która jest mu podporządkowana. W ten sposób mózg włącza program – chorobę w ciele fizycznym.

Organ, który zostanie zaprogramowany, czyli objęty chorobą, jest uzależniony od rodzaju emocji jaka jest odczuwana w stresującym czasie oraz obszaru mózgu, który zarządza danym organem.

Np. jeśli masz nadwagę, prawdopodobnie większość czasu przebywasz w trybie walki, czyli na co dzień jesteś nie ufny, (wydaje Ci się), że jesteś atakowany/a, może w pracy lub w domu.

Niedowaga to chęć bycia niewidzialną/ym, ukrycia się. w takich sytuacjach istotne jest zapytanie siebie, kogo sie obawiam, kto stanowi dla mnie zagrożenie ?

Każdy z nas jest inny i każdy inaczej postrzega rzeczywistość dlatego dla jednej osoby pewne zdarzenie będzie nie istotne a dla drugiej może mieć duże znaczenie.

w Recall Healing najistotniejszym czynnikiem wpływającym na zdrowie są nasze odczucia i emocje dlatego jeśli raz zostanie wgrany jakiś program związany z jakimś wydarzeniem i emocjami, to ponowne przeżycie tych emocji spowoduję ponowną aktywacje programu.

Upraszczając, aby dowiedzieć się dlaczego u kogoś pojawiła się dana choroba – trzeba uświadomić sobie jaka zaistniała sytuacja, która wywołała akurat takie emocje i mózg wgrał taki a nie inny program. Może być to wytwór naszej wyobraźni, nie musi to być sytuacja realna. Np. Dziecko ugryzione raz przez psa, będzie traktowało każdego psa jako zagrożenie, nawet jeśli będzie to przyjaźnie nastawiony zwierzak.

W powrocie do zdrowia pomoże poznanie przyczyn i sensu choroby, uświadomienie sobie wszystkich przekonań, które zostały zapisane w podświadomości.

Jednak sama wiedza o zachodzących procesach nie wystarczy, liczy się to jak ją wykorzystamy i czy w ogóle zrobimy z niej jakiś użytek.

UWALNIANIE EMOCJI TO KLUCZ DO PEŁNEGO ZDROWIA 
Trzeba z głębi serca odpuścić, wybaczyć, wznieść się ponad traumatyczne przeżycia. (tutaj polecam książkę pt ” Radykalne wybaczanie”)

UWAGA to jest wisienka na torcie, którą w tym I wpisie opisuję a opis całej terapii znajdziecie tutaj<—- ??

Jest to mega ciekawe ponieważ program nie musi powstać z traumatycznego przeżycia, ale może zostać uruchomiony zanim jeszcze pojawiliśmy się na świecie – czujesz to ?

Według RH – okresem “programującym sytuację” z jakimi będziemy się spotykać w życiu, nasze reakcje – emocje na te wydarzenia, jest tzw. okres – projekt/cel. – 9 miesięcy przed poczęciem, okres ciąży i pierwszy rok życia dziecka. Wszystkie zdarzenia i emocje, które przeżywają rodzice w tym czasie, stają się automatycznie naszymi przeżyciami.

Jest to niesamowite ponieważ programy rodziców będące odpowiedzią na ich psychologiczne konflikty, stają się naszymi biologicznymi konfliktami i my najczęściej nie jesteśmy tego świadomi. (MOJE JA, JEST W SZOKU!!!)

Bardzo istotne znaczenie ma przebieg i termin porodu, czy odbył się w naturalny sposób i we właściwym dla płodu czasie. W jaki sposób czuła się matka podczas porodu.

UWAGA !!! Uświadom sobie teraz czy tak na prawdę jesteś sobą i realizujesz swój pomysł na życie, czy podążasz za własną legendą ?

Czy jesteś kopią swojej Mamy albo Taty ? 🙂

Dlaczego o to pytam ? Ponieważ zdarza się , że rodzice planują przyszłość swoich dzieci, jeszcze przed porodem np. wyobrażają sobie, że jest utalentowanym sportowcem lub lekarzem. —-> Wiele dzieci podświadomie realizuje marzenia rodziców z tego okresu 

Niechciana ciąża wgrywa bardzo silny program, który zabiera dziecku poczucie własnej wartości.

Trudne, traumatyczne wydarzenia, które miały miejsce w naszym rodzie i mózg zepchnął je do podświadomości czyli nie zostały przepracowane, będą się powtarzały w kolejnych pokoleniach. Pomocne będzie rozpoznanie problemu, uświadomienie sobie przyczyny powielania zachowań, owocem tego będzie od programowanie i uzdrowienie. Pomagając sobie, dajemy szanse naszym dzieciom na lepsze i bardziej spokojne życie, ponieważ każdy program który jest przez nas zakończony uwalnia kolejne pokolenia.

Przebadanie drzewa genealogicznego od 3 do 5 pokoleń wstecz, pomoże odnaleźć nam programy rodzinne. – na tym etapie proponuje skontaktować się już ze specjalistą od Recall Healing.

Wychodzi na to, że choroba nie jest wrogiem, z którym trzeba walczyć.

Choroba jest sprzymierzeńcem, który pokazuje nam, że gdzieś popełniliśmy błąd, straciliśmy kontrolę nad emocjami.

Walka jest tylko przeszkodą, proces zdrowienia wymaga wyciszenia i zrelaksowania się. Zastosowanie Recall Healing może wpłynąć na tempo i jakość leczenia, poniewaz pozwala dotrzeć do źródła problemu i wyeliminowac go.

Mózg poinformowany o źródle choroby może zdezaktywować program, który nie jest już potrzebny do przetrwania i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

W takim razie warto zbadać historię swojej rodziny, poznać atmosferę swojego okresu plan/cel i odkryć tajemnice zgromadzone w naszym drzewie genealogicznym.

Istotne jest tez przeanalizowanie własnego życia pod kątem powtarzających się zdarzeń i towarzyszacych im emocji.

Carl Gustaw Jung powiedział


„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.”

źródło wiedzy http://www.recallhealing.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
Przewiń do góry